Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Morska energetyka wiatrowa na fali wzrostu

Morska energetyka wiatrowa

Morska energetyka wiatrowa na fali wzrostu

Pod koniec sierpnia w Jinan, w chińskiej prowincji Shangdong, odbył się 5. Światowy Szczyt Morskiej Energetyki Wiatrowej. Gospodarzem wydarzenia była Grupa Shanghai Electric, wiodący producent urządzeń stosowanych w energetyce.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Promocja energetyki wiatrowej

Światowy Szczyt Morskiej Energetyki Wiatrowej to jedna z największych imprez na świecie związanych z tematyką morskiej energetyki wiatrowej. Jej celem jest promowanie ścisłej współpracy firm z tej branży z całego świata. Współgospodarzami tegorocznego szczytu byli Komitet ds. Energii Odnawialnej przy Chińskim Stowarzyszeniu na rzecz Badań nad Energetyką (CREIA), Komitet ds. Energetyki Wiatrowej przy Chińskim Stowarzyszeniu na rzecz Energii Odnawialnej (CWEA), Global Wind Energy Council (Globalna Rada Energii Wiatrowej) i Wind Energy Magazine.

Dynamiczny rozwój energetyki wiatrowej w Chinach

Nowa rzeczywistość, z którą przyszło nam się mierzyć w czasach pandemii COVID-19 spowodowała, że wiele krajów skupiło się na szukaniu sposobów obniżenia emisji CO2. Jednym z nich jest zastosowanie energii odnawialnej. Podczas szczytu rozmawiano o możliwościach jakie niesie za sobą rynek morskiej energetyki wiatrowej, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i na rynkach wschodzących. Jeśli chodzi o Chiny to sektor morskiej energetyki wiatrowej dynamicznie się tu rozwija.

Jeśli przyjrzymy się Chinom, morska energetyka wiatrowa doświadczy również dynamicznego wzrostu w przyszłości. W perspektywie globalnej, uważamy, że rozmiar tego rynku wyniesie od 30 GW do 230 GW, przy czym rynki wschodzące odegrają kluczową rolę w tym procesie – powiedział Alastair Dutton, przewodniczący Grupy Roboczej ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej GWEC

System ulepszeń

Przedstawiciele Shanghai Electric skoncentrowali się na tematyce polityki na rzecz morskiej energetyki wiatrowej, rynku i stosowanych technologiach. Omówione zostały sposoby, jak skutecznie ograniczyć koszty pełnego cyklu życia morskich farm wiatrowych poprzez budowę systemu poprawiającego niezawodność urządzeń i części.

– Shanghai Electric rozpatruje etap projektowania, budowy i rozwoju morskich farm wiatrowych z perspektywy zarządzania kosztami całego cyklu życia i ścisłej integracji z chińskim ekosystemem energetyki wiatrowej. Jako dostawca usług obejmujących cały cykl życia systemów energetyki wiatrowej, spółka Shanghai Electric stworzyła strategiczne partnerstwa z międzynarodowymi przedsiębiorstwami w niemal każdym segmencie łańcucha wartości, obejmującego generatory, przekładnie, łożyska, narzędzia i platformy cyfrowe stosowane w pracach B+R i pracach projektowych, promując wysokiej jakości rozwój morskiej energetyki wiatrowej – powiedział Jin Xiaolong, wiceprezes Shanghai Electric Group, sekretarz i przewodniczący Shanghai Electric Wind Power Group Co. Ltd.

Źródło: PAP, Shanghai Electric

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.