Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bądź w obiegu, czyli segreguj, odzyskuj i przetwarzaj

Bądź w obiegu, czyli segreguj, odzyskuj i przetwarzaj

W ramach akcją „Moje miasto bez odpadów. Jestem w obiegu!” NFOŚiGW zwraca uwagę na problem odpadów. Zachęca też do wzięcia sprawy w swoje ręce i przyniesienia plastikowych odpadów do recyklomatu. Automat do recyklingu odpadów plastikowych stanął w pobliżu placówki NFOŚiGW w Warszawie.

Reklama

Warszawiacy opcja dla Was!

NFOŚiGW ustawiło automat przy ulicy Konstruktorskiej 3a w Warszawie. Recykomat jest prosty i intuicyjny w obsłudze oraz dostępny dla wszystkich!

– Inicjatywa Narodowego Funduszu pn. „Moje miasto bez odpadów. Jestem w obiegu!” ma charakter lokalny, ale jej celem jest zwrócenie uwagi każdego z nas na to jak ważne jest, abyśmy na spacerze, wycieczce, w domu czy miejscu pracy dbali o właściwą segregację odpadówczytamy w komunikacie prasowym.

Do automatu możemy wrzucić opróżnione z płynów butelki po napojach, a do osobnego pojemnika – nakrętki. Po wrzuceniu butelki zostaną zgniecione. NFOŚiGW zachęca do udziału w specjalnym programie lojalnościowym. Za oddane prawidłowo butelki PET można otrzymać wielorazowe, w 100% biodegradowalne, butelki na zimne napoje.

 – Pierwsze trzy osoby, które w ciągu miesiąca zgromadzą 100 pkt., czyli oddadzą 100 szt. plastikowych butelek, otrzymają upominki od NFOŚiGW. Aby wejść do gry o czyste miasto i wielorazowe butelki należy zarejestrować się w aplikacji mobilnej „Jestem w obiegu”, dostępnej w AppStore i Google Play. Wszystkie surowce pozyskane z recyklomatu będą przekazywane do przetworzenia i powtórnego wykorzystaniainformuje NFOŚiGW.

Majówka bez odpadów

Tylko 40% plastiku z odpadów komunalnych jest powtórnie przetworzona, a to oznacza, że ponad 400 tys. ton rocznie jest „marnowane” i zwiększa zanieczyszczenie środowiska w Polsce. NFOŚiGW zachęca do wzięcia sprawy plastikowych odpadów w swoje ręce. Majówka to czas, kiedy większość z nas uda się na spacer, wycieczkę, odwiedzi rodzinę. W wielu przypadkach sięgniemy po jednorazowe opakowania na jedzenie i napoje w plastikowych butelkach. Dlatego tak ważne jest przypominanie o ograniczeniu użycia plastiku, a także jego prawidłowym recyklingu.

– Prawidłowa segregacja odpadów i wysokie poziomy odzysku surowców, a następnie możliwość ich powtórnego wykorzystania, np. w przypadku plastiku do produkcji nowych opakowań lub pozyskania energii, to jeden z kluczowych elementów gospodarki o obiegu zamkniętymapeluje NFOŚiGW.

Więcej informacji:www.jestemwobiegu.pl i www.nfosigw.gov.pl/jestemwobiegu

Źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.