Bank Ochrony Środowiska pozyskuje kolejne depozyty w Niemczech

Bank Ochrony Środowiska pozyskuje kolejne depozyty w Euro na rynku niemieckim – tak donosi w swoich materiałach prasowych.

W niewiele ponad trzy miesiące BOŚ pozyskał u naszego zachodniego sąsiada blisko 28 milionów euro. Bank, we współpracy z niemieckim brokerem Raisin GmbH, oferuje w tym kraju depozyty od połowy grudnia zeszłego roku. Rzeczony broker zarządza platformą internetową WeltSparen, na której znajdują się oferty depozytowe 20 banków z całej Europy.

Na platformie WeltSparen BOŚ oferuje trzy długoterminowe lokaty. Pieniądze składać można na rok, dwa lub trzy lata. Oprocentowanie tych lokat wynosi, odpowiednio: 1,05%, 1,5% oraz 1,6%. Kwota depozytu wynosić może od 10 do 100 tysięcy euro. Podobną ofertę BOŚ oferuje także na Polskim rynku.

Jak mówi Anna Milewska, Wiceprezes BOŚ: Średni depozyt zakładany przez klientów niemieckich to ok. 20 tys. euro, są one zatem mocno zdywersyfikowane i bezpieczne dla Banku. Równolegle BOŚ oferuje atrakcyjne finansowanie firm w walucie euro.

Bank, po sukcesie produktów depozytowych na rynku niemieckim zamierza wejść także na inne europejskie rynki. Na celowniku są rynki austriacki, hiszpański i francuski.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Uchwała antysmogowa dla Śląska uchwalona

Następny artykuł

Budownictwo pasywne receptą na smog

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,