Bank Ochrony Środowiska przyznał regionalne Klony na Pomorzu

Klony to nagrody przyznawane przez Bank Ochrony Środowiska wraz z fundacją „BOŚ firmom” z całej Polski. Nagroda ta – stylizowany liść Klonu, nawiązujący do logotypu Banku – przyznawany jest przedsiębiorstwom, które funkcjonują z poszanowaniem środowiska naturalnego. W pierwszym etapie nagrody przyznawane są na etapie wojewódzkim. Niedawno odbyła się właśnie taka uroczystość – gala rozdania Klonów w województwie Pomorskim.

Na uroczystości w Gdańsku uhonorowane za harmoniczny i zrównoważony rozwój zostały: Aquapark w Edzie, Galeria Naptun, spółka Morex oraz Fundacja Hospicyjna. Przedstawiciele BOŚ Banku Stanisław Kluza (prezes), Dariusz Grylak (wiceprezes) i Wiesław Kostrzewa (dyrektor centrum korporacyjnego banku w Gdańsku) podczas rozdania nagród podkreślali znaczący efekt ekologiczny inwestycji, innowacje ekologiczne, zaangażowanie społeczne i poszanowanie ekologii podczas działania wyróżnionych. Takie też były kategorie przyznawanych nagród.

Galeria Neptun uzyskała wyróżnienie w kategorii znaczącego efektu ekologicznego, za budowę nowoczesnej galerii handlowej, infrastruktury technicznej oraz dojazdów do obiektu. Budowa tej inwestycji wpisuje się w rewitalizację tego fragmentu Gdańska, gdzie wcześniej istniała fabryka Neptun. W obiekcie wykorzystano wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LEDowe sterowane wyłącznikami czasowymi i zmierzchowymi zapewniające oszczędność prądu. Dodatkowo, automatyczna regulacja zużycia wody wykorzystana w obiekcie, zapewnia zmniejszenie poziomu jej poboru. Wokół obiektu w ramach rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowej zbudowano nie tylko drogi i chodniki, ale także ścieżki rowerowe. Firmą reprezentowali Tomasz Pastwa i Mariusz Szwarc – właściciele galerii.

W kategorii znaczącego efektu ekologicznego uhonorowano także redzki Aquapark: Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie. Właściciel obiektów Grupa Semeko został nagrodzony za ograniczenie strat ciepła i maksymalizację zysków energetycznych. Dzięki zastosowanym technologiom udało się zredukować koszty eksploatacji obiektu o co najmniej 80%. W imieniu operatora Aquaparku nagrodę odbierali Prezes Semeko, Mariusz Stanisławczyk i Dyrektor zespołu basenów Adam Mierzejewski

Spółka Morex zajmująca się mrożeniem produktów rybnych, otrzymała nagrodę za innowację ekologiczną – chodzi o nietypowe rozwiązanie zmniejszające zapotrzebowanie energetyczne zakładu. Bardzo wysoko oceniono efektywność energetyczną ich budynku. W imieniu spółki nagrodę odebrał prezes Roman Bigus.

Fundacja Hospicyjna z Gdańska otrzymała nagrodę za ekologię i zaangażowanie społeczne – promowanie idei hospicyjnej w Polsce i wspieranie ponad 100 placówek tego typu w kraju.

Jesienią w Warszawie odbędzie się finał i rozdanie nagród głównych. Przyznawane są one za efektywne – biznesowo i ekologicznie – przedsięwzięcia, które są społecznie zaangażowane.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kupując prąd od Energii dla firm można zaoszczędzić na usługach telekomunikacyjnych

Następny artykuł

Ile kosztuje 10 letnie auto? Samochody elektryczne vs konwencjonalne

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,