Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bank Ochrony Środowiska na RESPECT Index

Bank Ochrony Środowiska na RESPECT Index

Bank Ochrony Środowiska zaklasyfikował się do prestiżowej grupy RESPECT Index na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Grupa ta to 28 spółek notowanych na GPW, które charakteryzują się największym zaangażowaniem społecznym oraz odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwojem przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności inwestycyjnej. Zestawienie to przygotowano już po raz 11.

„Dzięki uwzględnieniu wśród kryteriów kwalifikacyjnych parametru płynności, RESPECT Index, podobnie jak inne indeksy giełdowe, stanowi realną referencję dla profesjonalnych inwestorów”, informuje opis indeksu. Jak czytamy na stronie projektu, doceniania jest jakość raportowania, wysoki poziom relacji inwestorskich i standard informacyjny, ale przede wszystkim „społecznie zachowanie wobec środowiska, społeczności i pracowników”. Za weryfikację tych czynników odpowiada firma audytorska Deloitte.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.