Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach

Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach

Rząd przekaże ponad sto milionów złotych na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Pozostałe 100 mln pochodzić będzie z funduszy unijnych.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Program finansowania dla szkół

Dokładnie 128 mln zł przeznaczone zostanie na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów w roku szkolnym 2021/2022. To efekt przyjętego w środę rozporządzenia w sprawie wysokości środków finansowych, które stanowić będą wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół. Kolejne ponad 100 mln zł będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

Bezcenne zdrowie

Fundusze pozwolą na zakup owoców oraz warzyw, a także mleka i przetworów mlecznych do placówek oświatowych. 

Kwestie zdrowego odżywiania są szczególnie istotne ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia epidemię otyłości. Jak wskazują eksperci z zakresu żywienia, w profilaktyce otyłości to właśnie systematyczne spożywanie małych porcji owoców i warzyw oraz  mleka może okazać się kluczowe, by w przyszłości uniknąć tej choroby cywilizacyjnej – przypomina ministerstwo edukacji.

Mleko i warzywa

Jak podkreśla, jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że uczniowie podczas pandemii COVID-19 często byli zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności fizycznej.
Dystrybucja produktów w placówkach oświatowych będzie odbywać się bezpłatnie. Każde dziecko otrzyma 88 porcji owoców i warzyw oraz 80 porcji mleka i przetworów mlecznych w roku szkolnym 2021/2022.

Źródło: samorzad.pap.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.