Edukacja Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach 30 maja 2021 Edukacja Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach 30 maja 2021 Przeczytaj także Eko styl życia Dezinformacja wokół filtrów UV. Mity z TikToka wypierają wiedzę naukową Fale upałów w Europie oznaczają częstszy kontakt ze słońcem i większe ryzyko nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. W tym samym czasie w mediach społecznościowych narasta liczba treści podważających sens stosowania kremów z filtrem, choć pozostają one jednym z podstawowych elementów profilaktyki poparzeń słonecznych, fotostarzenia i nowotworów skóry. Eko styl życia Kacze pchły w jeziorach. Jak rozpoznać świąd pływaków i się przed nim chronić? Wraz z nadejściem upałów wzrasta ryzyko wystąpienia tzw. świądu pływaków. Za tę nieprzyjemną dolegliwość odpowiadają mikroskopijne larwy pasożytów potocznie nazywane „kaczymi pchłami”. Chociaż nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, lekarze ostrzegają, że mogą wywołać silne swędzenie i wysypkę. Rząd przekaże ponad sto milionów złotych na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Pozostałe 100 mln pochodzić będzie z funduszy unijnych. Reklama Program finansowania dla szkół Dokładnie 128 mln zł przeznaczone zostanie na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów w roku szkolnym 2021/2022. To efekt przyjętego w środę rozporządzenia w sprawie wysokości środków finansowych, które stanowić będą wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół. Kolejne ponad 100 mln zł będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Bezcenne zdrowie Fundusze pozwolą na zakup owoców oraz warzyw, a także mleka i przetworów mlecznych do placówek oświatowych. Kwestie zdrowego odżywiania są szczególnie istotne ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia epidemię otyłości. Jak wskazują eksperci z zakresu żywienia, w profilaktyce otyłości to właśnie systematyczne spożywanie małych porcji owoców i warzyw oraz mleka może okazać się kluczowe, by w przyszłości uniknąć tej choroby cywilizacyjnej – przypomina ministerstwo edukacji. Lekcje o klimacie pojawią się w polskich szkołach? Rzecznik Praw Obywatelskich zaapelował w tej sprawie do MEN Mleko i warzywa Jak podkreśla, jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że uczniowie podczas pandemii COVID-19 często byli zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności fizycznej.Dystrybucja produktów w placówkach oświatowych będzie odbywać się bezpłatnie. Każde dziecko otrzyma 88 porcji owoców i warzyw oraz 80 porcji mleka i przetworów mlecznych w roku szkolnym 2021/2022. Źródło: samorzad.pap.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.