Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach

Będą pieniądze na lepsze żywienie w szkołach

Rząd przekaże ponad sto milionów złotych na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Pozostałe 100 mln pochodzić będzie z funduszy unijnych.

B1
Reklama

Program finansowania dla szkół

Dokładnie 128 mln zł przeznaczone zostanie na program promujący zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów w roku szkolnym 2021/2022. To efekt przyjętego w środę rozporządzenia w sprawie wysokości środków finansowych, które stanowić będą wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół. Kolejne ponad 100 mln zł będzie pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

Bezcenne zdrowie

Fundusze pozwolą na zakup owoców oraz warzyw, a także mleka i przetworów mlecznych do placówek oświatowych. 

Reklama

Kwestie zdrowego odżywiania są szczególnie istotne ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia epidemię otyłości. Jak wskazują eksperci z zakresu żywienia, w profilaktyce otyłości to właśnie systematyczne spożywanie małych porcji owoców i warzyw oraz  mleka może okazać się kluczowe, by w przyszłości uniknąć tej choroby cywilizacyjnej – przypomina ministerstwo edukacji.

Mleko i warzywa

Jak podkreśla, jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że uczniowie podczas pandemii COVID-19 często byli zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności fizycznej.
Dystrybucja produktów w placówkach oświatowych będzie odbywać się bezpłatnie. Każde dziecko otrzyma 88 porcji owoców i warzyw oraz 80 porcji mleka i przetworów mlecznych w roku szkolnym 2021/2022.

Źródło: samorzad.pap.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.