Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bill Gates ma nowego partnera! Grono programu Catalyst powiększa Boston Consulting Group

Bill Gates ma nowego partnera! Grono programu Catalyst powiększa Boston Consulting Group

W poniedziałek, 20 września pojawił się siódmy światowy gracz, który dołączył do głównych partnerów przełomowego programu Breakthrough Energy Catalyst. Projekt ma na celu przyspieszenie rozwoju technologii przyjaznych dla klimatu, niezbędnych do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Założenia programu

Breakthrough Energy Catalyst to projekt prowadzony w ramach większej organizacji Breakthrough Energy założonej przez Billa Gatesa.

– Uniknięcie katastrofy klimatycznej będzie wymagało nowej rewolucji przemysłowej, dlatego zbudowaliśmy Breakthrough Energy Catalyst, aby zapewnić bardziej skuteczny sposób budowania naszej przyszłości czystych technologii. Współpracując z rosnącą społecznością partnerów, Catalyst przyjmie globalne spojrzenie na krajobraz innowacji energetycznych i sfinansuje projekty, które będą miały największy pozytywny wpływ na naszą planetę napisał Bill Gates na portalu Linkedin we wtorek 21 września.

Główni partnerzy inwestują w przyjazne naszej planecie technologie między innymi w zielony wodór, magazyny energii, czy zrównoważone paliwo lotnicze. Wszystkie działania głównych członków skupione są na doprowadzeniu do czystej rewolucji przemysłowej i tym samym osiągnięciu zeroemisyjności w 2050 roku.

Partnerzy BE Catalyst

W poniedziałek, 20 września do BE Catalyst dołączył Boston Consulting Group , który jest pierwszym partnerem projektu z sektora prywatnego.

– BCG jest zachwycone, że może współpracować z Catalyst, by móc wykorzystać  wiedzę BCG w zakresie doradztwa w tematach klimatu i branży, tym samym przyspieszyć zieloną rewolucję przemysłową – powiedział Christoph Schweizer, dyrektor generalny BCG  -BCG ma do odegrania kluczową rolę w organizacji Catalyst i poza nią, pomagając firmom rozwijać się i dostarczać strategie, które stawiają klimat w centrum modeli biznesowych. Zobowiązujemy się wykorzystywać naszą wiedzę i relacje do prowadzenia krytycznych, zrównoważonych transformacji dla naszych klientów i naszej planetydodaje.

Do pozostałych zdeklarowanych światowych graczy zaliczamy: American Airlines, ArcelorMittal, Bank of America, BlackRock, General Motors i Microsoft .

– Połowa technologii potrzebnej do osiągnięcia zerowej emisji albo jeszcze nie istnieje, albo jest zbyt droga, aby większość świata mogła sobie na nią pozwolićmówi Bill Gates – współpracując z rosnącą społecznością partnerów, Catalyst przyjmie globalny projekt zmian w energetyce, czyli kluczowych technologii, wiodących firm, partnerów finansujących i niezbędnej polityki. Program będzie finansował projekty, które będą miały największy pozytywny wpływ na naszą planetędodaje.

Każdy z członków jest liderem w swojej branży i podjął już znaczące kroki w walce o dobro klimatu.

– Widzimy ogromną obietnicę w misji Breakthrough Energy Catalyst, a nasza inwestycja wiąże się z zaufaniem w potencjał różnicowania tego wyjątkowego i opartego na współpracy podejścia – powiedział Doug Parker, prezes i dyrektor generalny American Airlines. Mamy ambitną wizję niskoemisyjnej przyszłości dla naszej linii lotniczej i plan jej spełnienia, ale wiemy, że jedynie współpracą możemy zajść tak daleko. Współpracując z Catalyst, pomagamy przyspieszyć i skalować powstające rozwiązania w naszej branży, takie jak zrównoważone paliwo lotnicze, a także inne technologie, które będą niezbędne do zmniejszenia emisji z lotnictwa i całej gospodarki- dodaje.

źródło: energyglobal.com, breakthroughenergy.org, linkedin.com/in/williamhgates, Fot: businessinsider.com.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.