Bin-e – pierwszy na świecie, polski inteligentny kosz na śmieci wchodzi do gry!

Prawie dwa lata temu zespół z Poznania rozpoczął pracę nad inteligentnym urządzeniem, które posortuje i skompresuje śmieci, rozpoznając je i kategoryzując. Teraz Bin-e w końcu jest gotowy i będzie można go zobaczyć na targach Pionners’17 w Wiedniu.

Cieszę się, że BINe swoją premierę będzie miało właśnie na Pioneers‘17. Możliwość zaprezentowania naszego produktu wśród najlepszych, to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dodam, że każdy uczestnik eventu będzie osobiście mógł przetestować nasze urządzenie, ponieważ stanie ono w sercu strefy cateringowej. Lepszego miejsca nie mogliśmy sobie wymarzyć! – dodaje CTO BINe – Marcin Łotysz.

W lutym tego roku zespół pozyskał strategicznego partnera i inwestora Inno Energy. Pozwoliło to przyspieszyć pracę, znacznie rozbudowując zespół. Bin-e może pochwalić się autorskim systemem rozpoznawania odpadów i ich automatyczne sortowanie, zintegrowane z platformą IOT monitorującą wszystkie procesy urządzeń.

Prototyp i jego premiera to kolejny zrealizowany etap. Koncentracja na rynkach Europy to jedno z podstawowych założeń strategii rozwoju BINe, stąd obecność właśnie w Wiedniu.

Szereg osób przyczynił się do tego, że jesteśmy właśnie w tym miejscu. Przygotowania trwały wiele miesięcy, ale zrobić premierę z takim rozmachem, to naprawdę niebywałe. Dzięki dla Piotra Piaska z Wolves Summit za rekomendację, która pozwoliła zyskać przychylność organizatorów. Wielu potencjalnych partnerów, klientów i inwestorów z całego świata przyjedzie się tu z nami spotkać. – kończy Jakub.

Kolejnym krokiem będzie wdrożenie pilotażowej serii urządzeń do jednego z biur w Polsce. Po fazie testów urządzenie ma zostać przygotowane do masowej produkcji i sprzedaży dla klientów w Niemczech, Francji i w krajach Beneluksu. Nadchodzi nowa era recyklingu.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: