Biopaliwa skutecznie obniżają emisję z transportu

Paliwa odnawialne produkowane przez Neste pomogły kierowcom zredukować emisję gazów cieplarnianych o 7,9 miliona ton w 2018 roku – zapewnia fińskie przedsiębiorstwo.

– Podczas gdy dyskutujemy nad przyszłymi rozwiązaniami dla redukcji emisji związanej z transportem, wysokiej jakości paliwa odnawialne, takie jak Neste MY Renewable Diesel, skutecznie ją zmniejszają. Nasze paliwo zapewnia użytkownikom konkretny, opłacalny sposób na przeciwdziałanie zmianom klimatu, a jednocześnie pomaga różnym organizacjom, miastom, gminom, a nawet krajom w osiągnięciu ich celów w zakresie redukcji emisji i ograniczenia emisji dwutlenku węgla – wyjaśnia Peter Vanacker, prezes i dyrektor generalny firmy Neste.

Surowce odpadowe i osady stanowią około 80% rocznego zużycia przez Neste odnawialnych surowców, co maksymalizuje średnią redukcję emisji, jaką zapewniają odnawialne paliwa spółki.

Od ponad dziesięciu lat Neste stale zwiększa ilość produktów odnawialnych wprowadzanych na rynek. Obecnie firma ma zdolność produkcyjną do wyprodukowania 2,7 miliona ton rocznie produktów odnawialnych w swoich rafineriach w Finlandii, Holandii i Singapurze.

W grudniu 2018 r. firma ogłosiła decyzję o zainwestowaniu około 1,4 miliarda euro w celu zwiększenia mocy produkcyjnych produktów odnawialnych w Singapurze, dzięki czemu całkowita zdolność do produkcji energii odnawialnej zbliżała się do 4,5 miliona ton rocznie w 2022 roku.

Celem Neste jest obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 9 milionów ton na sekundę dzięki produktom odnawialnym od 2022 roku. Przypomnijmy, Neste MY Renewable Diesel to wysokowydajne biopaliwo o niskiej zawartości węgla wyprodukowane w 100% z odnawialnych surowców. Jak zapewnia producent, ma ono osiągać lepsze wyniki od konwencjonalnego biodiesla, a nawet od konwencjonalnego oleju napędowego pod względem osiągów silnika i wpływu na środowisko. Jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi w samochodach, autobusach, ciężarówkach oraz maszynach nieporuszających się po drogach.

źródło: hydrocarbonengineering.com, neste.com