Bird Cruiser: nowa propozycja pojazdu elektrycznego

Bird Cruiser: nowa propozycja pojazdu elektrycznego

Bird zaprezentowało swoją propozycję nowego pojazdu elektrycznego – Bird Cruiser. To rower elektryczny będący połączeniem motoroweru i skutera, który ma szansę zaistnieć jako alternatywny środek transportu po mieście.

Bird Cruiser wyróżniają spore koła oraz długie siedzisko, zaprojektowane tak, aby zmieściły się na nim dwie osoby – kierowca i pasażer. Dla podniesienia komfortu pasażera na tylnym kole zamontowane zostały specjalne kołki, na których może podeprzeć nogi.

Propozycja Birda wyposażona jest w tylne zawieszenie z podwójnymi amortyzatorami, ale ze sztywnym widelcem przednim. Ponadto pojazd uzupełniony będzie o wyświetlacz LCD, który pozwoli na monitorowanie trasy i osiągów. Zgodnie z informacjami firmy silnik będzie miał wystarczającą moc, aby Bird Cruiser mógł swobodnie wjechać na wzgórze lub rozwijać zadowalająca prędkość na prostym terenie. Zapewnić ma to 52 V akumulator.

Firma nie podała jednak szczegółowych informacji na temat mocy silnika oraz osiągów. Nie pojawiły się także zdjęcia pojazdu lub materiały z jego testowania w terenie – póki co dostępne są jedynie wizualizacje.

Według Bird CEO, Travisa VanderZandena: – Wprowadzenie na rynek carsharingu pojazdów elektrycznych wywołało globalny trend odejścia od samochodów. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć postępy w naszej misji uczynienia miast bardziej znośnymi, zapewniamy dodatkowe przyjazne środowisku alternatywy dla mikromobilności – w tym Bird Cruiser. Od tego lata ludzie mogą poruszać się po swoim mieście i wspólnie odkrywać nowe dzielnice bez samochodu. Bird Cruiser, zaprojektowany i skonstruowany w Kalifornii, jest opcją z napędem elektrycznym, dostępną, łatwą w prowadzeniu i wygodną na nierównych drogach.

Należy wspomnieć, że inna propozycja firmy – Hulajnogi Bird – są dostępne w Polsce na ulicach Warszawy.