Hulajnogi elektryczne Bird już w Warszawie

W Warszawie pojawił się nowy operator sharingu elektrycznych hulajnóg – Bird, który swoim użytkownikom udostępni 100 egzemplarzy tych jednośladów.

Bird to już trzeci operator sharingu elektrycznych hulajnóg, który pojawił się w stolicy. Jak dotąd swoje elektryczne jednoślady udostępniała firma Lime, w sumie dysponująca 4 tys. hulajnóg w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, oraz Hive z 400 egzemplarzami. Do tego grona planuje dołączyć również Blinkee, na razie znane przede wszystkim ze swoich elektrycznych skuterów, na które można trafić aż w 17 miastach Polski (m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu czy Koszalinie).

Wypożyczenie hulajnogi elektrycznej w ramach usługi Bird wstępnie kosztuje 3 zł, a każda minuta jazdy 50 gr. Cena ta jest porównywalna z ofertą Hive, w której koszt wypożyczenia to 2,5 zł i 45 gr za minutę. Hulajnogi nie są jednak dostępne całą dobę – na noc zbierane są do ładowania oraz przeglądu technicznego, a o poranku rozwożone po mieście. Poruszać się na nich można więc od godziny 7 do 21.

Nowe hulajnogi w Warszawie mogą cieszyć fanów tego typu środka komunikacji, ale jednocześnie stają się problemem, gdy użytkownicy porzucają je w dowolnym miejscu (np. blokując chodniki lub zastawiając przystanki). – Dobrze, że wchodzi kolejny operator, może wymusi to niższe ceny na rynku. Ale bez specjalnych parkingów w mieście będzie panował jeszcze większy chaos – komentuje sytuację Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.