Bird Zero – nowa hulajnoga elektryczna na wynajem

Bird, jeden z największych producentów małych pojazdów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych, zaprezentował nową hulajnogę elektryczną. Specjalnie zaprojektowany Bird Zero, według firmy, przyciągnie jeszcze większą uwagę jako alternatywny środek transportu w mieście.

Bird wynajmuje pojazdy elektryczne w dziesiątkach miast w USA i Europie. Do tej pory w usługach firmy dostępna była hulajnoga Xiaomi M365, produkowana przez Ninebot, która docelowo nie miała być pojazdem komercyjnie wykorzystywanym w sharingu. Przeszła jednak kilka niewielkich modyfikacji, takich jak usunięcie mechanizmu składania i dodanie jednostki śledzącej GPS, co pozwoliło na udostępnienie jej do wypożyczenia na krótkich trasach.

Popularność Xiaomi M365 skłoniła firmę do zainwestowania w Bird Zero, który został skonstruowany tak, aby był bardziej wytrzymały i odporny na intensywne użytkowanie. Według producenta: „Bird Zero został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom Rideshare 2.0, zapewniając użytkownikom większą żywotności baterii dla większego zasięgu, lepsze oświetlenie dla lepszej widoczności i zwiększoną wytrzymałość”.

Model Bird Zero ma o 60% więcej pojemności akumulatora niż Xiaomi M365. Opony z litego materiału oraz dłuży rozstaw osi z niższym środkiem ciężkości zapewniają większą stabilność podczas jazdy. Ponadto hulajnoga wyposażona będzie w wskaźnik baterii oraz prędkościomierz. Prędkość Bird Zero będzie wynosiła około 15 mph (25 km/h).

Według Travisa VanderZandena, CEO i założyciela Birda: „Bird został uruchomiony jako eksperyment, aby sprawdzić, czy ludzie zrezygnują z krótkich podróży samochodem na rzecz przyjaznych dla środowiska przejażdżek na wspólnych e-skuterach lub hulajnogach. Po roku dowiedzieliśmy się, że oferujemy rozwiązanie dla miast, które chcą wyeliminować samochody z drogi i zmniejszyć emisję”.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PSPA: O 100% wzrosła liczba rejestracji samochodów elektrycznych w ujęciu rok do roku

Po polskich drogach porusza się już blisko 5,9 tys. samochodów elektrycznych. Mogą one korzystać z ponad 694 stacji ładowania – wynika z danych z Licznika elektromobilności, uruchomionego i aktualizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Z analiz wynika, że od stycznia do maja tego roku liczba rejestracji elektrycznych samochodów osobowych w Polsce wzrosła o 100% w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r.