Bloomberg New Energy Finance analizuje globalne wskaźniki branży OZE

Organizacja Bloomberg New Energy Finance (BNEF) poinformowała w ostatnim komunikacie, że w trzecim kwartale 2017 roku w energię odnawialną zainwestowano prawie 70 miliardów dolarów. W analogicznym okresie roku ubiegłego zainwestowana kwota osiągnęła poziom 47,8 mld dolarów – czyli o 40% mniej.

Z informacji podanych przez BNEF wynika ponadto, że siedem dużych projektów dotyczących energii wiatrowej – wartych od 600 tysięcy do 4,5 mld dolarów znajduje się w Australii, Chinach, Niemczech, Meksyku, Wielkiej Brytanii i USA. Projekty te w znaczny sposób poprawiły tegoroczne wskaźniki.

Inwestycje w zieloną energię są obecnie o 2% wyższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego i prawdopodobnie będą bliskie lub wyższe od sumy osiągniętej w 2016 roku, kiedy to środki przeznaczone na stworzenie nowych mocy OZE wyniosły 287,5 mld dolarów.

BNEF poinformował jednak, że w roku bieżącym zapewne nie zostanie odnotowany tak spektakularny rekord inwestycji w obszarze OZE, jaki miał miejsce w 2015 roku bowiem właśnie wtedy globalnie zainwestowano w sektor odnawialnych źródeł mocy aż 348,5 mld dolarów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Brytyjczycy wybudują w Iranie elektrownię słoneczną o mocy 600 MW

Następny artykuł

Lotnisko w Helsinkach pokryto panelami PV

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,