BMW chce rozpocząć produkcję elektrycznych Mini w Chinach

Niemiecki producent samochodów, firma BMW, ogłosiła, że planuje stworzyć elektryczną wersję doskonale znanego, kompaktowego auta Mini i rozpocząć jego produkcję w Chinach, we współpracy z lokalnym partnerem, firmą Great Wall.

BMW i Great Wall podpisały już list intencyjny w sprawie wspólnej budowy nowego pojazdu. Jeśli przedsięwzięcie dojdzie do skutku, to będzie to pierwszy przypadek, gdy kultowy Mini będzie produkowany poza Europą.

Chiny są czwartym największym rynkiem zbyt dla Mini, zaraz za Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi i Niemcami. W zeszłym roku sprzedało się tam 35 tysięcy takich pojazdów, czyli około 10% wszystkich na świecie. BMW postępuje zgodnie ze swoją maksymą: „produkcja podąża za popytem”.

Sprzedaż aut BMW w Chinach jest większa niż na innych rynkach, takich jak USA czy Niemcy – w 2017 roku do chińskich klientów trafiło aż 560 tysięcy pojazdów tej firmy.

Obecnie trwają rozmowy z chińskim partnerem. Wiadomo na pewno, że otwarcie nowej fabryki w Chinach nie zagrozi produkcji tych aut w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.