BMW chce rozpocząć produkcję elektrycznych Mini w Chinach

Niemiecki producent samochodów, firma BMW, ogłosiła, że planuje stworzyć elektryczną wersję doskonale znanego, kompaktowego auta Mini i rozpocząć jego produkcję w Chinach, we współpracy z lokalnym partnerem, firmą Great Wall.

BMW i Great Wall podpisały już list intencyjny w sprawie wspólnej budowy nowego pojazdu. Jeśli przedsięwzięcie dojdzie do skutku, to będzie to pierwszy przypadek, gdy kultowy Mini będzie produkowany poza Europą.

Chiny są czwartym największym rynkiem zbyt dla Mini, zaraz za Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi i Niemcami. W zeszłym roku sprzedało się tam 35 tysięcy takich pojazdów, czyli około 10% wszystkich na świecie. BMW postępuje zgodnie ze swoją maksymą: „produkcja podąża za popytem”.

Sprzedaż aut BMW w Chinach jest większa niż na innych rynkach, takich jak USA czy Niemcy – w 2017 roku do chińskich klientów trafiło aż 560 tysięcy pojazdów tej firmy.

Obecnie trwają rozmowy z chińskim partnerem. Wiadomo na pewno, że otwarcie nowej fabryki w Chinach nie zagrozi produkcji tych aut w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.