trump

Administracja Donalda Trumpa niechętnie nakłada kary na firmy zatruwające środowisko

Donald Trump dał się poznać jako tradycjonalista przywiązany do reguł, zwolennik konwencjonalnych źródeł energii a także osoba wątpiąca w naukowców, negując m.in. zjawisko globalnego ocieplenia. Nie przywiązuje także zbyt dużej wagi do ochrony środowiska, co potwierdzają działania jego administracji.

Odkąd Donald Trump objął urząd prezydenta, Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zdecydowanie zmniejszyła swoje wymagania, o czym mówią statystyki. EPA nałożyła o 49% mniej kar w pierwszym roku urzędowania Trumpa w porównaniu do trzech ostatnich prezydentur na przedsiębiorstwa łamiące federalne przepisy ochrony środowiska.

Jak mówi Eric Shaeffer, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję dyrektora biura egzekwowania prawa cywilnego w EPA, „oznacza to, że prawdopodobieństwo złapania sprawców naruszenia prawa jest obecnie znacznie mniejsze, co powoduje, że nielegalne zanieczyszczanie środowiska nie jest już tak kosztowne”.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Polska firma wyprodukuje perowskitowe moduły fotowoltaiczne jeszcze w tym roku!

Przedstawiciele Saule Technologies poinformowali ostatnio, że zamierzają uruchomić pilotażową linię do produkcji perowskitowych modułów fotowoltaicznych. Zgodnie z założeniami w ciągu roku we Wrocławiu powstaną moduły o łącznej powierzchni 40 tys. m², przy czym rozmiar pojedynczego modułu wynosi 1 m².

Sosnowiec stawia na butelkomaty oraz wycofuje się z plastiku

Sosnowiec zainwestował w pięć automatów do recyklingu butelek PET oraz puszek aluminiowych. Stanęły one w różnych częściach miasta. Mieszkańcy wrzucając do nich butelki i puszki, współfinansują sosnowiecki sport – koszykówkę, hokej czy piłkę nożną. Każda oddana butelka to 10 groszy na ten cel. Jak się okazuje, do butelkomatów trafiło już około 50 tys. opakowań. Uzbierało się więc już około 5 tys. złotych.