trump

Administracja Donalda Trumpa niechętnie nakłada kary na firmy zatruwające środowisko

Donald Trump dał się poznać jako tradycjonalista przywiązany do reguł, zwolennik konwencjonalnych źródeł energii a także osoba wątpiąca w naukowców, negując m.in. zjawisko globalnego ocieplenia. Nie przywiązuje także zbyt dużej wagi do ochrony środowiska, co potwierdzają działania jego administracji.

Odkąd Donald Trump objął urząd prezydenta, Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zdecydowanie zmniejszyła swoje wymagania, o czym mówią statystyki. EPA nałożyła o 49% mniej kar w pierwszym roku urzędowania Trumpa w porównaniu do trzech ostatnich prezydentur na przedsiębiorstwa łamiące federalne przepisy ochrony środowiska.

Jak mówi Eric Shaeffer, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję dyrektora biura egzekwowania prawa cywilnego w EPA, „oznacza to, że prawdopodobieństwo złapania sprawców naruszenia prawa jest obecnie znacznie mniejsze, co powoduje, że nielegalne zanieczyszczanie środowiska nie jest już tak kosztowne”.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.