Szczyt Klimatyczny ONZ – kolejne oczywistości

Szczyt Klimatyczny miał być platformą, na której światowi przywódcy przedstawią konkretne plany na powstrzymanie kryzysu klimatycznego. Wielu liderów skupiło się jednak na wyliczaniu dotychczasowych zasług, a do grona nieobecnych podczas wydarzenia należeli m.in. Donald Trump i prezydent Brazylii Jaira Bolsonaro.

Trump atakuje. Greenpeace się broni

Tym razem Donald Trump, który jest znany ze swojego dosyć negatywnego stosunku do działań na rzecz klimatu, uderzył w organizację Greenpeace. We wtorkowym tweecie zacytował wypowiedź Patricka Moore’a na temat zmian klimatycznych.

Kolejny “klimatyczny” sceptyk w rządzie Trumpa

William Happer, fizyk z Princeton, potwierdził, że rozpoczął pracę jako starszy dyrektor ds. nowych technologii w National Security Council (NSC). W wiadomości przesłanej do mediów zapewnił także, że będzie pracował nad tym, aby decyzje rządu “opierały się na solidnej nauce i technologii”. Happer znany jest ze swoich sceptycznych uwag, co do ochrony zmieniającego się klimatu.

Wiatr na morzu-nowa miłość Donalda Trumpa

Na początku sierpnia amerykański Departament Energii ogłosił rodzaj publicznych konsultacji na temat przyszłości morskiej energetyki wiatrowej u brzegów USA. DoE planuje zmontować odpowiednio duży kompleks naukowo-badawczy, który ma zapewnić Ameryce należne miejsce na świecie w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.

Donald Trump zamknął program monitorowania emisji CO2

Podczas gdy uwaga Amerykanów skupiona jest na problemie z irańskim porozumieniem nuklearnym oraz skandalach z udziałem prawników Prezydenta USA Donalda Trumpa, administracja USA po cichu zamknęła system monitorowania emisji dwutlenku węgla oraz metanu (Carbon Monitoring System – CMS). Rocznie USA przeznaczały na ten projekt badawczy NASA środki w wysokości 10 milionów dolarów.