Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najgłupsze decyzje ekologiczne 2020 roku

Najgłupsze decyzje ekologiczne 2020 roku

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie wzrasta coraz bardziej. Na przekór tej tendencji rządy i politycy podejmują absurdalne decyzje, które nie tylko szkodzą środowisku, ale również przeczą zdrowemu rozsądkowi. Oto kilka najgłupszych decyzji, które delikatnie można nazwać… kontrowersyjnymi.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Przekop Mierzei Wiślanej

Miliardy zainwestowanych złotych. Ogromna dewastacja środowiska, która zagraża równowadze wodnej terenu. A przypominamy, susza ciągle nad Polską wisi. O przekopie Mierzei Wiślanej pisaliśmy już kilkukrotnie- poniżej nasze publikacje na ten temat, które pozwolą Wam bliżej poznać sprawę. W skrócie- ekonomicznie nieopłacalny wymysł rządzących.

USA wystąpiło z Porozumienia Paryskiego

Nagroda dla najbardziej krótkowzrocznego polityka, którego działania szkodzą Ziemi powinna trafić do Donalda Trumpa. Oprócz wspierania energii pochodzącej z węgla i dofinansowania nowych rurociągów naftowych Trump „wsławił się” na przykład wystąpieniem z Porozumienia Paryskiego.  Na szczęście jego następca Biden zapowiada rychły powrót.

„Stali prorocy zagłady” kłamią- według Trumpa nie ma globalnego ocieplenia.

Palące się lasy Kalifornii- jedna z największych katastrof ekologicznych 2020 roku nie przekonała gwiazdy filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” do zjawiska globalnego ocieplenia. Wielokrotnie atakował organizacje ekologiczne, a samych aktywistów nazywał „stałymi prorokami zagłady”.

Rurociąg w samym sercu Afryki

Chińskie interesy, duże pieniądze i kolonialne zależności- Afryka ciągle cierpi z powodu ingerencji obcych mocarstw. A razem z mieszkańcami cierpi unikatowa przyroda. Można na przykład zainwestować w rurociąg, który będzie prowadził przez najbardziej wyjątkowe rezerwaty afrykańskie…

Betonoza polskich miast

Włodarze miejscy nienawidzą zieleni. Lubią beton i porządek. Na tę modłę modernizowane są centra małych miejscowości i miasteczek polskich. Bez zieleni, bez cienia, bez wilgoci. Po prostu, prawie jak w raju.

Czesi chcą dostępu do morza

Przekop Mierzei Wiślanej wydaje się Wam niepotrzebny i absurdalny? To, co powiecie na plany czeskich polityków, którzy postanowili, że chcą dostępu do Morza Bałtyckiego i że dobrym pomysłem będzie miliardowa inwestycja w przekop tunelu, który ma do niego prowadzić…

Nie zgadzacie się z interpretacją powyższych wydarzeń? Macie do tego prawo! A może sami pamiętacie ekologiczne absurdy tego roku? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.