BMW zamieni MINI w markę elektryczną?

BMW jest jednym z tych motoryzacyjnych gigantów, którego renoma oraz popularność przez lata były budowane za pomocą wysokiej jakości produktów i bezkompromisowości przy tworzeniu kolejnych modeli samochodów. Od pewnego czasu BMW próbuje wkroczyć w segment samochodów elektrycznych, jednakże czyni to stopniowo, aby nie porzucić w jednym momencie całego swojego dotychczasowego dorobku. Wiele wskazuje na to, że firma ta rozpocznie elektryfikację swoich pojazdów od należącej do bawarskiego producenta marki MINI, która będzie testem dla nowych rozwiązań.

Obecnie w ofercie MINI dostępny jest model Cooper S E Countryman będący hybrydą typu plug-in. Niewykluczone jednak, że na przestrzeni kolejnych lat w ofercie MINI gama pojazdów tego typu znacząco się zwiększy – o czym poinformował niedawno Peter Schwarzenbauer, jeden z członków zarządu BMW AG.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Agencją Reuters przyznał on, że obecnie prowadzone są rozmowy z firmami motoryzacyjnymi z Chin na temat rozpoczęcia produkcji elektrycznych MINI.  Według Schwarzenbauera jest to spore wyzwanie, między innymi ze względu na koszty takiego przedsięwzięcia. Najistotniejszy jest jednak fakt, że BMW rozważa pełną elektryfikację marki MINI, jednak nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie. Wiele zależy od tego, jak potoczą się rozmowy z chińskimi partnerami.

Elektryczne MINI miałyby być receptą na słabnącą sprzedaż pojazdów tego typu w USA. W Stanach Zjednoczonych małe samochody nie cieszą się zbytnią popularnością, dlatego też ewentualne innowacje zastosowane w pojazdach MINI mogłyby przyciągnąć wzrok wielu amerykańskich konsumentów szukających dla siebie nowego samochodu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Duńskie parametry testu ekonomicznego Baltic Pipe

Następny artykuł

Rosjanie potwierdzają występowanie zwiększonego stężenia rutenu 106 w atmosferze

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,