BOŚ Bank: Klony w Toruniu rozdane

Bank Ochrony Środowiska w cyklu imprez wojewódzkich przyznaje nagrody dla firm prowadzących działalność z poszanowaniem ekologii i z zaangażowaniem w rozwój lokalnych społeczności.

W Toruniu nagrodzone zostały: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Południe”, spółka Budizol, firma Property, Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa z Chełmży, przedsiębiorstwo Abramczyk i firmy Laude Smart Intermodal, Global Technik oraz P.W Lechpol.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W kategorii „Znaczący efekt ekologiczny” zostały nagrodzone spółdzielnie mieszkaniowe „Południe” oraz SM z Chełmży – za termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Tego rodzaju inwestycje przekładają się na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków i wydatku energetycznego. Dodatkowo w kategorii tej nagrodę przyznano także firmie Budizol Property, za zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego i zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Uhonorowana została także firma Abramczyk, zajmująca się przetwórstwem ryb. Spółka nagrodzona została za instalację nowej linii technologicznej o wysokiej sprawności energetycznej, która przekłada się na zmniejszenie zużycia prądu w zakładzie.

Dwie firmy – Laude SMART Intermodal oraz Global Technik – uhonorowane zostały w kategorii „Innowacja ekologiczna”. Pierwsza z firm dostała nagrodę za optymalizację w zakresie logistyki: umożliwienie przewożenia w jednym kontenerze materiałów sypkich jak i paletyzowanych. Global Technik otrzymało nagrodę za nową generację opraw zespołów łożysk i pierścieni ślizgowych.

Finalnie, w ostatniej kategorii, „Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana” nagrodzono spółkę P.W. Lechpol za stworzenie indywidualnego sytemu dostaw środków do produkcji rolnej, który dopasowuje się do potrzeb producentów rolnych.

Źródło: materiały prasowe BOŚ Banku