USA: Pittsburgh przeciwko decyzjom Donalda Trumpa

Donald Trump zapytany o to, czemu planuje porzucić porozumienie Paryskie i przestać walczyć z globalnym ociepleniem, ze stoickim spokojem odparł, że nie głosował na niego Paryż tylko Pittsburgh.

Okazuje się jednak, że nawet wśród swoich „sojuszników” Donald Trump będzie mieć ciężko. Pittsburgh faktycznie podczas ostatnich wyborów opowiedziało się w znacznej większości za kandydatem Republikanów, lecz nie oznacza to podporządkowania miasta pod każdy pogląd nowego Prezydenta.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pittsburgh chce bowiem do 2035 roku w całości przejść na energetykę odnawialną, porzucając przy tym paliwa kopalne. Burmistrz miasta Wiliam Preduto zakomunikował, że decyzja Donalda Trumpa o porzuceniu porozumienia Paryskiego jest katastrofalna. Co więcej, ogłosił on, że Pittsburgh będzie realizować Paryskie postanowienia, pomimo znacząco różniących się poglądów prezydenta USA.

W swoim oświadczeniu burmistrz Pittsburgh skrytykował Donalda Trumpa, także za powoływanie się na miasto, podczas podejmowania tak absurdalnych decyzji. Według Burmistrza Pittsburgh jest idealnym przykładem na to, że porozumienie Paryskie nie przeszkadza w rozwoju gospodarczym, a wręcz go determinuje. Sam Peduto był obecny w Paryżu, kiedy USA podpisywało porozumienie Paryskie, będąc jednym z wielu zwolenników troski o otaczające nas środowisko.