Brewa – opinie, oferta

Zaufanie i uczciwość, profesjonalizm, transparentność to niektóre z wartości, o których mówi firma Brewa w kontekście budowania swojej kultury organizacyjnej. Oferta firmy zawiera skuteczne rozwiązania z zakresu OZE, które zapewnią niezależność energetyczną i przyczynią się do dbałości o środowisko. 

O firmie

Spółka Brewa wywodzi się z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kaliszu i działa niezależnie od 2015 roku. Siedziba firmy znajduje się w Kaliszu. Ważnym rokiem w historii firmy był rok 2017. Działalność firmy została wtedy doceniona i nagrodzona w Konkursie “Mikroprzedsiębiorca 2017”, “Instalator Roku Corab” (finałowa ósemka) oraz “Najlepsza realizacja wg. Fronius” (miejsce 3). Brewa montuje systemy PV w 10 miastach Polski.

Co zawiera oferta firmy Brewa i dla kogo jest przeznaczona?

Brewa podejmuje działania z myślą o zapewnieniu niezależności energetycznej klientów. W tym celu świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonania instalacji fotowoltaicznych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla biznesu. W ofercie firmy znajdują się również folie grzewcze, które są nowoczesnym sposobem ogrzewania budynku oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Jakie komponenty wykorzystuje firma?

Firma w projektowanych instalacjach wykorzystuje falowniki producentów: SOFAR, SolarEdge i Fronius. Dodatkowo możemy przeczytać, że w ofercie PREMIUM dostępne są panele fotowoltaiczne marki LG. Moduły te należą do jednego z lepszych producentów paneli na rynku fotowoltaicznym. Efektywność pracy modułów fotowoltaicznych została objęta 25-letnią gwarancją, a ich zaletą jest wysoka jakość potwierdzona obszernymi testami. Brewa oferuje 12 lat gwarancji na inwerter i 5-letnią gwarancję na wykonawstwo.

Koszt instalacji i dostępne opcje finansowania

Jak podaje firma Brewa, całkowity koszt instalacji zależy od różnych czynników. Jest to między innymi rodzaj pokrycia dachowego oraz typ instalacji. Aby jednak przybliżyć orientacyjny koszt inwestycji, firma udostępniła na swojej stronie specjalny kalkulator. Z przeprowadzonej symulacji wynika, że osoba, która płaci miesięcznie za prąd około 240 zł, pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną z instalacji o mocy 5,13 kWp. Koszt takiej instalacji to kwota co najmniej 22 560 zł brutto. W dłuższej perspektywie czasu prosument może liczyć jednak na znaczne oszczędności. Kalkulator wskazuje na oszczędności w wysokości 45 tys. zł. po 25 latach. 

Na stronie internetowej firmy Brewa znajdziemy informacje o następujących możliwościach finansowania:

 • Abonament 

Oferta daje możliwość rozłożenia na raty kosztów za fotowoltaikę. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które myślą o tym, aby zacząć produkować własną energię elektryczną, ale nie chcą ponieść pełnych kosztów od razu. Jak zapewnia firma, raty mogą zostać rozłożone nawet na 10 lat, a miesięczna kwota będzie zbliżona do comiesięcznych rachunków za prąd.

 • Słoneczny Dom

Jest to opcja finansowania dla osób, które dysponują niewielkimi środkami na start i chcą uniezależnić się od rosnących cen prądu. Zaletą programu jest możliwość odroczenia pierwszej raty na 3 miesiące. Firma zapewnia również korzystne oprocentowanie w wysokości 3,6% miesięcznie oraz rozłożenie płatności za instalacje na okres do 5 lat.

 • Kredyt dla rolników

Jest to oferta stworzona z myślą o rolnikach, którzy chcą korzystać z ekologicznej energii w swoim gospodarstwie. Firma Brewa gwarantuje niskie koszty kredytu w wysokości 3,6% rocznie. Natomiast maksymalna kwota, którą można pozyskać w ramach finansowania, wynosi 50 tys. zł.

Aby uzyskać poradę na temat tego, która opcja finansowania sprawdzi się w naszym przypadku warto jest zasięgnąć opinii specjalistów Brewa, którzy przedstawią szczegóły i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. Oprócz tego zakres działań firmy obejmuje również pomoc klientom w uzyskaniu dotacji na zakup instalacji. Specjaliści z firmy doradzą wybór odpowiedniego programu wsparcia, a następnie zajmą się załatwieniem niezbędnych formalności.

Działalność społeczna firmy

Oprócz standardowych działań związanych z realizacją systemów OZE firma Brewa prowadzi działalność społeczną. Aby wspierać potrzebujących, firma zdecydowała się przeznaczyć 5 zł z każdego zamontowanego 1 kWp mocy paneli fotowoltaicznych na cele społeczne. Dodatkowo w 2021 roku Brewa powołała specjalny zespół, który zajmuje się rozdziałem zebranych środków.

Zalety i wady firmy Brewa

Zalety:

 • Bezpłatna konsultacja z doradcą,
 • Edukacja energetyczna dla klientów Brewa,
 • Kompleksowa obsługa klienta,
 • Prowadzenie działalności społecznej (firma przeznacza procent zarobków dla potrzebujących),
 • Możliwy szybki montaż do 14 dni od podpisania umowy dla klientów, którzy skorzystają z oferty PREMIUM,
 • Brewa oferuje stację ładowania pojazdów elektrycznych 22 kW za 1 zł przy budowie własnej elektrowni słonecznej 9 kWp+.

Wady:

 • Trudno jest znaleźć informacje na temat komponentów, z których korzysta firma,
 • Firma zatrudnia zewnętrznych instalatorów, podczas gdy inne firmy mają własną ekipę,
 • Instalacja systemu trwa od 2 do 3 dni (inne firmy oferują wykonanie prac w 1 dzień),
 • W przypadku niektórych firm PV na rynku możemy liczyć na 15-letnią gwarancję na falownik i ofertę gwarancji totalnej (Brewa oferuje zróżnicowaną w latach gwarancję na poszczególne elementy instalacji).