Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Bruk-Bet Solar czterokrotnie zwiększył moc produkcyjną swojego zakładu

Bruk-Bet Solar czterokrotnie zwiększył moc produkcyjną swojego zakładu

Bruk-Bet Solar, polski producent modułów fotowoltaicznych zwiększył czterokrotnie moc produkcyjną swojego zakładu wytwórczego w Tarnowie, z 30 MW do 120 MW na rok. Dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną, Bruk-Bet Solar stopniowo zwiększa swą ekspansję w Polsce i w Europie.

B1
Reklama

W połowie 2016 roku firma Bruk-Bet Solar rozpoczęła modernizację parku technologicznego do produkcji modułów PV w  swoim zakładzie w Tarnowie.  Przedsiębiorstwo wybrało ofertę szwajcarskiego producenta sprzętu fotowoltaicznego – firmy Meyer Burger. Nowa linia, będzie wykorzystywana do produkcji modułów w technologii PERC oraz modułów typu szkło-szkło.

bruk bet solar 2

Reklama

Polski inwestor zakupił od szwajcarskiego producenta system MAS3.8 z dwoma stringerami STR2000 oraz laminator NG3622 XLCP. Dzięki nowoczesnym stringerom od Meyer Burger, Bruk-Bet Solar może produkować moduły z 4 i 5 ścieżkami przewodzącymi, co oprócz zwiększonej mocy produkcyjnej, zapewnia elastyczność produkcji.

W tej branży trzeba ciągle się rozwijać i inwestować w nowe technologie. Jeśli się tego nie robi, to trudno utrzymać innowacyjność i konkurencyjność produktu. Cztery i pięć wiązek przewodzących pozwoli nam na tworzenie jeszcze wydajniejszych modułów fotowoltaicznych. Dotychczasowy standard w postaci trzech ścieżek przewodzących odszedł już do przeszłości”, powiedział Paweł Bień, dyrektor zarządzający Bruk-Bet Solar.

Od marca, polskie przedsiębiorstwo może produkować moduły fotowoltaiczne z 12,18, 24, 36, 60 i 72 ogniwami z krzemu polikrystalicznego, o zakresie mocy od 45Wp do 340Wp. W przypadku modułów fotowoltaicznych z krzemu monokrystalicznego, przedsiębiorstwo może wyprodukować moduły z taką samą ilością ogniw jak we wcześniej wspomnianej technologii polikrystalicznej, jednakże zakres mocy modułów monokrystalicznych zawiera się w przedziale od 45Wp do 385Wp.

bruk bet solar 3

Nasze moduły, jako jedne z niewielu w Europie, mają certyfikacje na obciążenie mechaniczne do 8000 Pa, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinniśmy otrzymać certyfikat na 10000 Pa. Oprócz tego, posiadamy również certyfikaty na PID, LID, amoniak oraz sól. To potwierdza, że produkujemy solidne i wytrzymałe moduły fotowoltaiczne”, powiedział Paweł Banuch, dyrektor produkcji w polskiej firmie.

Nowa linia produkcyjna pozwoli nam na podniesienie jakości oraz konkurencyjności naszych produktów na polskim jak i europejskim rynku. Dzięki zakończonej początkiem tego roku inwestycji staliśmy się największą polską firmą produkującą moduły fotowoltaiczne na krajowym rynku”, powiedziała Edyta Witkowska-Grześkiewicz, pełnomocnik zarządu Grupy Bruk-Bet.

bruk bet solar 4

Źródło: Bruk-Bet Solar

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.