Brytyjskie Renewables Obligation zamknęło kolejną rundę konkursu na dofinansowania

Renewables Obligation to organ wspierający produkcję energii elektrycznej ze źródeł o niskiej emisji. Od 15 lat instytucja ta działa już na terenie Anglii, Walii, Szkocji i od 2005 roku w północnej Irlandii. RO zamknęła kilka dni temu kolejną rundę zbierania aplikacji na dofinansowania systemów OZE.

Zgodnie z informacjami Ofgem, instytucja ta wsparła około 23,5 tysiąca projektów o łącznej zainstalowanej mocy wynoszącej 25 GW. Z tej mocy 9,3 GW pochodzi z lądowych instalacji wiatrowych, 5 GW z systemów morskich a 5,3 GW z zainstalowanych systemów fotowoltaicznych.

W sezonie 2015/16 aż 23,4% energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii pochodziło z instalacji dofinansowanych przez RO. Łącznie wyprodukowano niemalże 70 TWh. Jak mówi brytyjski minister energii, Jesse Norman: RO pomaga nam przesuwać UK z sytuacji z zerową ilością OZE, jak było 15 lat temu, do sytuacji w której niemalże ćwierć całej zużywanej w kraju energii elektryczne pochodzi z technologii odnawialnych. Rząd jednocześnie pozostaje w pełni dedykowany aby wspierać te działania. Jak powiedział przedstawiciel firmy Ofgem, Luke Hargreaves: RO działać będzie przez kolejne 20 lat i będzie wspierać i monitorować systemy OZE, wydając rocznie około 4,5 miliarda funtów na dofinansowania tego sektora.

Zamknięcie rundy konkursowej miało miejsce 31 marca, aczkolwiek niektóre instalacje liczyć mogą na przedłużenie tego terminu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fundacja Banku Ochrony Środowiska wyróżniona za m.in. inicjatywy ekologiczne nagrodą „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2016. Dobre Praktyki”

Następny artykuł

Sgurr wygrzewa się w afrykańskim słońcu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,