Budweiser będzie korzystać z OZE

Budweiser będzie korzystać z OZE

Budweiser to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży alkoholowej. Jej browary cieszą się uznaniem na całym świecie, co pozwala przedsiębiorstwu na nieustanny rozwój. Jednym z poczynionych niedawno korków jest decyzja o wykorzystywaniu wyłącznie odnawialnych źródeł do zapewnienia energii elektrycznej na potrzeby firmy w USA. Informacja ta odbiła się szerokim echem w Stanach Zjednoczonych, potwierdzając, że pomimo polityki prowadzonej przez Donalda Trumpa, sektor prywatny nie zmienia swojego nastawienia do zielonej energii, która uważana jest za niezwykle przyszłościową.

W odniesieniu do ogłoszonej przez Budweiser decyzji na puszkach i butelkach z piwem marki będzie narysowany symbol, który informuje konsumenta, że piwo powstało wyłącznie przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Według analityków tego typu działanie pozwoli wykreować pozytywny obraz firmy i wygenerować długofalowe zwiększenie zysków.

Energia elektryczna dostarczana Budweserowi powstaje w farmie wiatrowej Thunder Ranch Wind Farm o mocy 300MW. Co więcej, koszt zakupu prądu nie jest wyższy niż w przypadku poprzednich dostawców, którzy wytwarzali go metodami konwencjonalnymi. Przejście na OZE pozwoliło na zyskanie pozytywnego wizerunku firmy na zewnątrz, a w długofalowym okresie na wypracowanie oszczędności. Wszystko dzięki ciągle rozwijającej się branży i taniejącym rozwiązaniom technologicznym, które stają się coraz bardziej dostępne.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.