Piwo w plastikowych kubkach? Warszawski Festiwal Piwa mówi nie i stawia na szkło

Picie piwa z plastikowych kubków będzie niemożliwe, ponieważ organizatorzy nie będą takich wydawać. Co więcej, uczestnicy będą mogli przychodzić z własnym szkłem. Poza tym raz zakupioną szklankę będzie można wykorzystać wielokrotnie – przy każdym stoisku znajdzie się płuczka. A jeśli ktoś nie będzie chciał zabrać szklanki do domu, będzie mógł zostawić ją na Stolikach na Szkło.

Browarnicy z Ohio w walce o czystą wodę

Jeden z browarów postanowił wykorzystać sytuację i zwrócić uwagę na problem zanieczyszczonej wody. Stworzył limitowaną partię mrocznego, zielonego piwa o nazwie “Stworzenie z Algi Bloom”. Podwójna IPA o zawartości 7,2% alk. warzona z herbatą Matcha i kiwi ma kwaśny smak i zielony kolor przypominający wodę z jeziora. “Będziemy to robić, dopóki rozkwit glonów nie zniknie”, powiedział menedżer browaru, Craig Kerr.

Budweiser będzie korzystać z OZE

W odniesieniu do ogłoszonej przez Budweiser decyzji na puszkach i butelkach z piwem marki będzie narysowany symbol, który informuje konsumenta, że piwo powstało wyłącznie przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Według analityków tego typu działanie pozwoli wykreować pozytywny obraz firmy i wygenerować długofalowe zwiększenie zysków.