Były polityk, Michael McCarthy mianowany prezesem ISEA

Irlandzkie Stowarzyszenie Energii Słonecznej (ISEA) wybrało na swojego nowego dyrektora wykonawczego byłego polityka – Michaela McCarthego.

ISEA, która reprezentuje ponad 80 irlandzkich firm zajmujących się energetyką słoneczną, w wydanym komunikacie poinformowała, że ​​nominacja “przyczyni się do wspierania postępu w prowadzeniu realnej polityki dotyczącej energii słonecznej i energii ze źródeł odnawialnych w Irlandii”.

McCarthy był do tej pory przewodniczącym wspólnej komisji parlamentarnej parlamentu Irlandii ds. Środowiska, która dokonała przeglądu Irlandzkiej ustawy dotyczącej działań w zakresie zmian klimatu i niskoemisyjnego rozwoju.

Sam zainteresowany Michael McCarthy powiedział: Kiedy byłem przewodniczącym komisji środowiskowej, szczegółowo zrozumiałem politykę ochrony środowiska i kluczową rolę sektora energii odnawialnej w dokonaniu pozytywnych zmian. W imieniu naszych członków pragnę angażować się i wspólnie z irlandzkimi politykami opracowywać nowe ramy regulacji dotyczących energii słonecznej, coraz ważniejszego odnawialnego źródła energii.

Przewodniczący ISEA, David McGuire, powiedział: Z przyjemnością ogłaszamy nominację Michaela do tego ważnego stanowiska. Przez 14 lat służył naszym zagadnieniom w irlandzkim parlamencie. Przychodzi do nas w krytycznym momencie dla naszego sektora. Oczekujemy większego zaangażowania polityków w tworzenie legislacji wspierającej technologię Solar PV.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Do 2030 OZE będzie najtańszym źródłem energii na świecie

Następny artykuł

Enercon wraca do Indii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,