Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Capitol Power rozpoczyna budowę nowej farmy wiatrowej w Północnej Dakocie

Capitol Power rozpoczyna budowę nowej farmy wiatrowej w Północnej Dakocie

Firma Capital Power poinformowała, że niebawem rozpoczyna prace konstrukcyjne na farmie wiatrowej New Frontier w stanie Północna Dakota. Inwestycja rusza po podpisaniu umowy na sprzedaż 87% produkowanej przez planowany system energii elektrycznej. Przewidywana moc New Frontier to 99 MW.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W ramach 12 letniego kontraktu operator farmy sprzedawać będzie energię elektryczną do amerykańskiej sieci przesyłowej za z góry ustaloną cenę. Dzięki podpisaniu umowy na tak długi czas, jak informuje Capital Power, firma może liczyć na stałe i długofalowe przychody, co pozwoli na m.in. zabezpieczanie środków na kolejne inwestycje jak i spłatę kredytów inwestycyjnych na projekt New Frontier.

Kanadyjski deweloper, Capital Power podał, że przewidywany koszt budowanej farmy wyniesie 145 milionów dolarów. Firma jeszcze nie wybrała dostawcy turbin do projektu, aczkolwiek decyzja ta jest w ostatnim stadium. Jak podaje Capital Power farma ma zostać uruchomiona w grudniu przyszłego roku.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.