Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w Krakowie! Carbon Footprint Summit już za kilka dni

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w Krakowie! Carbon Footprint Summit już za kilka dni

7 i 8 października Hala Cracovia w Krakowie stanie się przestrzenią zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu za sprawą 3. edycji Carbon Footprint Summit. Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa. Wstęp oraz udział we wszystkich aktywnościach są bezpłatne.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W równowadze – hasło przewodnie wydarzenia

Hasłem przewodnim 3. edycji Carbon Footprint Summit jest równowaga Wydarzenie odbędzie się w piątek i sobotę 7 i 8 października 2022 roku w Hali Cracovia w Krakowie, w godz. 9:00-17:00. Wstęp oraz udział, za wyłączeniem warsztatów ESG i STREFY Dobrostanu, są bezpłatne. Zapisy na wydarzenie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

W programie wydarzenia, którego organizatorem jest Carbon Footprint Foundation, znalazły się m.in. Międzynarodowa Konferencja z obszaru ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny), prezentacja firm w obszarze zrównoważonego rozwoju, Targi Pracy Fair Job Fairs, Hackathon EcoTech, a także dwie premiery: autorskiego znaku towarowego dla produktów i usług – Carbon Footprint Approved oraz raportu “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”.

Carbon Footprint Summit – dla kogo?

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli odpowiedzialnego biznesu: kadry zarządzającej, specjalistów ds. CSR, HR, PR, marketingu; przedstawicieli organizacji NGO, dziennikarzy i osób pracujących w mediach, przedstawicieli administracji publicznej, studentów oraz wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju i środowiska naturalnego.

Część konferencyjna i trzy bloki tematyczne: #FACTS, #TECH i #IDEA to propozycja dla tych, którzy chcą poznać najnowsze trendy w zakresie ESG.

Część konferencyjną 7 października, w piątek rozpocznie premiera Raportu Carbon Footprint Foundation pt: “Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym”, prezentującego wyniki rocznych badań na temat świadomości społeczeństwa w zakresie śladu węglowego oraz ESG. Później odbędą się prelekcje ekspertów oraz interdyscyplinarne panele dyskusyjne w następujących tematach:
1. “Zielona ekonomia czyli ESG w biznesie”,
2. “Od technologii do ekonomii – niezależność energetyczna przedsiębiorstw,
bezpieczeństwo, zmiany legislacyjne”,
3. “Organizacja w równowadze – dobrostan pracowniczy i klimatyczny, personal
branding”.

Równolegle, będzie można uczestniczyć w warsztatach ESG dla biznesu, w tym z analizy śladu węglowego. Zostanie zaprezentowane autorskie narzędzie Carbon Footprint Foundation do liczenia emisji – kalkulator śladu węglowego. Konferencję zakończy wręczenie statuetek w konkursie Carbon Footprint Summit Awards 2022 w 5 kategoriach: Innowacja Technologiczna, Promotor Nauki i Wiedzy, Eco Influencer Roku, Zielona Gmina oraz Odpowiedzialny Pracodawca.

Strefa spotkań i warsztatów

8 października, w sobotę, organizatorzy przygotowali specjalnie STREFY: warsztatową, autorską, dobrostanu, dzieci, ucznia (gra miejska), elektromobilności, slow fashion i inne. Aktywności w strefach odbywają się we współpracy m.in. z Miastem Kraków, IOŚ-PIB, SEG, GPW, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, portalem CSR Info, Fundacją Kraków Miastem Startupów, Krakowskim Parkiem Technologicznym, portalem NGO, inicjatywą Rodzice dla Klimatu, Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, RoślinnieJemy czy Food Fakty.

Drugi dzień zamknie koncert zrealizowany w ramach projektu Carbon Footprint Foundation dla branży muzycznej i kreatywnej – “Zielona Partytura”, którego Ambasadorką jest Misia Furtak – kompozytorka, autorka i wokalistka, a producentką Ula Nowak – dziennikarka i producentka muzyczna.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.carbonfootprintsummit.com.

Media dla klimatu – panel redakcji Świat OZE

Portal “Świat OZE”, patron medialny 3. edycji Carbon Footprint Summit 2022 jest pomysłodawcą panelu dla dziennikarzy pt. “Media dla klimatu. Dziennikarstwo interwencyjne czy edukacyjne”, który odbędzie się na zakończenie pierwszego dnia konferencji.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o wyzwaniach, jakie stoją przed dziennikarzami w czasach fake newsów, greenwashingu, short newsów i social mediów.

Zastanowimy się też nad tym:

Przed jakimi wyzwaniami obecnie stoją dziennikarze?
Jaki powinien być przekaz mediów tradycyjnych w czasach zdominowanych przez media społecznościowe?
Jak walczyć z fake newsami?
Jak pisać o zmianach klimatu do denialistów?
Skąd pozyskiwać wiarygodne źródła informacji?
Jak dziś ma się etyka dziennikarska?
Jak wygląda współpraca dziennikarzy z przedstawicielami nauki, NGO, biznesu?

W panelu wezmą udział:
Maciej Piotrkowski, radio ZET
Kinga Jurga, Puls Biznesu
Kamila Wajszczuk, 300Gospodarka
Anita Dmitruczuk, Gazeta Wyborcza
Anna Barańska-Całek, TVN

Dołącz do wydarzenia na facebooku – Media dla klimatu.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.