Wiadomości OZE Carsharing elektrycznych pojazdów od Volkswagena 09 lipca 2018 Wiadomości OZE Carsharing elektrycznych pojazdów od Volkswagena 09 lipca 2018 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Zainteresowanie elektrycznymi pojazdami stale rośnie. Dlatego Volkswagen ogłasza wprowadzenie w przyszłym roku nowej platformy o nazwie „WE” do carsharingu samochodami elektrycznymi. Taką wiadomość ogłosił Jürgen Stackmann, członek zarządu marki Volkswagen ds. sprzedaży. Reklama Stackmann powiedział: „Jesteśmy przekonani, że rynek wypożyczania samochodów wciąż ma potencjał. Właśnie dlatego wchodzimy na ten rynek z szeroką koncepcją – obejmującą wszystkie potrzeby związane z mobilnością: od krótkiej trasy, która zajmuje tylko kilka minut, do długiej podróży na wakacje. Nasze floty pojazdów na żądanie będą składać się wyłącznie z samochodów elektrycznych, a zatem będą zapewniały zrównoważoną mobilność o zerowej emisji”. Volkswagen pierwsze usługi w ramach platformy „WE” zacznie świadczyć w Niemczech w 2019 roku. A już w 2020 roku rozszerzy swoją działalność o główne miasta w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Niemiecki producent nie określił jeszcze, które modele pojazdów elektrycznych będą dostępne. Zamierza jednak wspierać również mikro-mobilność za pomocą I.D. Cityskatera i I.D. – skuterów i hulajnóg elektrycznych, które zostały zaprezentowane na początku tego roku. Powstanie tego typu platformy to efekt zainteresowania e-carsharingiem. Aktualnie Zipcar, firma zajmująca się sprzedażą i wynajmem samochodów na minuty w wielu miastach na świecie, buduje flotę ponad 300 w pełni elektrycznych Golfów Volkswagena, które będą dostępne w Londynie. Podobnie Tesla zamierza uruchomić swoją usługę „Tesla Network”. Jak zapowiada Elon Musk, powinna być ona tańsza od transportu publicznego. Póki co działania firmy w tym zakresie są w wstrzymane do czasu dopracowania systemu jazdy autonomicznej. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.