Chińska prowincja Jiangsu rozbudowuje swoje instalacje przetwarzania śmieci w energię

Władze chińskiej prowincji Jiangsu zapewniły, że mają zamiar wspierać rozbudowę systemów przetwarzania śmieci na energię w regionie. Najnowsza inwestycja w tego rodzaju system zwiększyła możliwości przetwarzania odpadów w prowincji aż o 900 ton dziennie.

Firma China Everbright International podpisała w zeszłym tygodniu umowę z władzami regionu Siyang w prowincji Jiangsu na konstrukcję nowej instalacji przetwarzania śmieci domowych. Jak podaje CEO firmy, Chen Xiaoping, firma posiada już trzy instalacje tego rodzaju na północy tej prowincji, które pozwalają na przetwarzanie około 700 tysięcy ton śmieci rocznie.

Jak podaje spółka, budowa nowej instalacji przeprowadzona ma być w dwóch fazach. Podczas pierwszej fazy zainstalowana i uruchomiona zostanie instalacja o zdolnościach przetwórczych na poziomie 600 ton dziennie. Całkowita wartość inwestycji to ponad 50 milionów dolarów, a po zakończeniu obu faz rozbudowy system generować ma około 75 GWh elektryczności rocznie.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.