Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Chiny stworzą pierwszą, testową trasę dla Hyperloop

hyperloop

Chiny stworzą pierwszą, testową trasę dla Hyperloop

Władze Chin stoją przed dużym wyzwaniem związanym z gwałtownym rozwojem miast oraz zwiększającą się liczbą ich mieszkańców. Utrudnieniem, obok kwestii związanych z redukcją zanieczyszczeń powietrza, pozostaje efektywny i szybki transport międzymiastowy. Władze prowincji Guizhou sygnowały umowę z Hyperloop Transportation Technologies (HTT) na budowę 10-kilometrowej trasy transportu próżniowego na przedmieściach prefektury miejskiej Tongren 

swiat oze cfs wrze 420x250 1swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

Koncepcja Elona Muska dotycząca pociągów próżniowych porwała wielu inwestorów na całym świecie, jednak jak do tej pory nie potwierdzono skuteczności i wykonalności tego rodzaju transportu. Co kilka miesięcy słyszy się o sygnowaniu umów dotyczących tras testowych. Linie Hyperloop pojawią się z Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Do zainteresowanych technologią dołączają Chiny. 

Umowa przewiduje, że HTT będzie odpowiedzialne za dostarczenie projektu trasy oraz technologii, w tym kapsuł testowych. Budową trasy zajmą się Chińczycy. Komentatorzy zauważyli, że 10-kilometrowa trasa może nie oddać faktycznych możliwości transportu próżniowego związanych z szybkością. Sygnatariusze porozumienia nie udzielają komentarzy na zapytania mediów.  

Dyrektor generalny HTT Dirk Ahlborn podkreśli, że Tongren jest wyjątkowym terenem z równinami i pagórkami, co umożliwi przetestowanie różne rodzaj budowy tunelu próżniowego. Nie wskazano terminów dotyczących pierwszego testu w Chinach. „Wyobrażamy sobie, że Hyperloop będzie odgrywał większą rolę w ekonomicznym Jedwabnym Szlaku łączącym region z resztą świata. Ponadto Chiny wydają ponad 300 miliardów dolarów rocznie na infrastrukturę, aby zająć się szybko rosnącą populacją miejską. Pracując wraz z naszymi partnerami rządowymi, Hyperloop może być realnym rozwiązaniem tego problemu”, powiedział Ahlborn.  

HTT ogłosiła plany budowy rurociągu próżniowego między Cleveland i Chicago. Pociągi między miastami będą podróżować z prędkością 1100 km / h, pokonując dystans 550 km w 28 minut. Także Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy podpisało memorandum z największymi na świecie twórcami Hyperloop. 

Źródło: Railway Technology. Elektrovesti 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.