Choinki kupowane w Amazonie szkodzą środowisku

Amazon ogłosił jakiś czas temu, że na święta do jego oferty dołączą żywe drzewka. Okazuje się, że ten ruch może być  niezwykle szkodliwy – masowe zapotrzebowanie na żywe drzewka może odbić się na środowisku naturalnym.

Amazon podał, że świerki o wysokości do ponad 2 metrów dostarczane będą bezpośrednio pod drzwi zamawiających. Jak mówi profesor Char Miller z Pomona College, zapotrzebowanie na paliwo do transportu takiego pojedynczego drzewka jest ogromne. Dodatkowo, pakowanie go zwiększy ilość produkowanych śmieci.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Z drugiej strony Amazon obiecuje, że drzewko jakie zostanie do klientów dostarczone, będzie nie starsze niż 10 dni od ścięcia, a to oznacza, że dłużej postoi w naszym domu, co na pewno jest sporym zyskiem dla wszystkich kupujących. Także transport ma być zoptymalizowany pod kątem jakości dostarczanych drzewek.

W zeszłym roku w ofercie Amazona dostępne były tylko drzewka o wysokości poniżej 1 metra, ale niezależni dostawcy czasami oferowali na platformie Amazona swoje większe świerki. Dlatego w tym roku Amazon zdecydował się samodzielnie zająć całą dostawą.

Współcześnie zakup drzewka jest niezwykle prosty, a ceny w jakich oferowane są choinki atrakcyjne. Kupując pamiętajmy o wpływie na środowisko i rozważmy samodzielne podjechanie do lokalnego sprzedawcy świerków, jeśli mamy taką możliwość.

Źródło: inhabitat.com