CLEVER i E.ON zwiększają sieć punktów ładujących samochody EV

Uruchomienie sieci stu osiemdziesięciu ultraszybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych przewiduje wspólny projekt E.ON i CLEVER. Obie firmy zamierzają do końca roku 2020 w siedmiu krajach Europy zainaugurować przedsięwzięcie, które obecnie zostało wsparte dofinansowaniem z funduszy unijnych w łącznej kwocie dziesięciu milionów euro.

W przyszłości przewidywana jest rozbudowa sieci ładującej EV do około czterystu punktów o mocy 150 kW z opcją modernizacji i przystosowania mocy do poziomu 350 kW, umożliwiającej naładowanie akumulatora w dwadzieścia minut i zapewniającą zasięg 400 kilometrów.

Niestety wspólny projekt E.ON i CLEVER nie obejmie swoim zasięgiem Polski, tylko będzie usytuowany na terenie Niemiec, Norwegii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Danii. Każda stacja będzie wyposażona w od dwóch do sześciu ładowarek.

Nietrudno się domyślić, że dla obu operatorów takie inwestycje nie są żadną nowością. Za pośrednictwem swojej witryny internetowej E.ON informuje bowiem, że liczba należących do niego punktów ładowania EV w roku 2020 będzie wynosiła ponad dziesięć tysięcy.

Sieć ładowarek należąca do duńskiej firmy CLEVER obejmuje zasięgiem północną części Europy, w tym Niemcy, Danię i Szwecję, gdzie zlokalizowanych jest 1500 stacji ładowania EV.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wynaleziono nowe paliwo, które ma szansę zastąpić węgiel

Następny artykuł

Volkswagen z kolejnymi inwestycjami mającymi przyśpieszyć elektryfikację marki

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,