Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Colgate wypuszcza bambusową szczoteczkę do zębów

Colgate wypuszcza bambusową szczoteczkę do zębów

Ekologiczna szczoteczka Colgate z bambusa być może już niedługo zagości w każdym domu. Firmy wprowadzają eko rozwiązania i walczą z plastikiem. 

Reklama

Nowa szczoteczka Colgate jest biodegradowalna – jej głównym tworzywem jest bambus. Można już kupić ją w Rossmannie. Firma ogłosiła, że zmienia swój profil biznesowy na bardziej przyjazny dla środowiska – wśród najważniejszych idei w nowym modelu jest redukcja śladu węglowego, walka z plastikiem i naturalne, biodegradowalne produkty i opakowania. Do tej pory wszystkie szczoteczki Colgate i opakowania były plastikowe. 

Szczoteczka Colgate nie jest odpowiednia dla wegan, ponieważ jest pokryta pszczelim woskiem, włosie w szczoteczce nie jest biodegradowalne. Mimo to bambusowa „rączka” szczoteczki to na pewno krok w dobrą stronę. 

Szczoteczkę do zębów trzeba wymieniać co trzy miesiące. Z danych wynika, że w samych Stanach Zjednoczonych rocznie wyrzuca się milion plastikowych szczoteczek.  Ile wyrzucamy na całym świecie? Trudno powiedzieć. 

– Zawsze szukamy kolejnych, bardziej innowacyjnych sposobów, by upewnić się, że nasze produkty nie tylko są najwyżej jakości, ale również są przyjazne dla środowiska- powiedział Philip Durocher z brytyjskiego oddziału Colgate. 

W ubiegłym roku dzięki działaniom Colgate i TerraCycle do recyklingu trafiło 240 tys. szczoteczek do zębów. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.