W Częstochowie spłonął autobus hybrydowy

W piątek po godz. 17 w Częstochowie doszczętnie spłonął autobus hybrydowy marki Solbus. Pożar gasiło 4 zastępy straży pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło w piątek popołudniu na ul. Legionów na wysokości firmy Berger. Kierowca pojazdu oraz sześcioro pasażerów zdążyło się ewakuować. Gdy strażacy dotarli na miejsce, autobus był cały w płomieniach. Akcja była szczególnie niebezpieczna, ponieważ autobus napędzany był gazem ziemnym. Zbiorniki z paliwem umieszczone są na dachu, a jeden z nich podczas gaszenia się rozszczelnił. Pożar udało się opanować po kilkunastu minutach, a z pojazdu został jedynie szkielet.

Autobus był jedną z 40 nowych hybryd Solbusa, które w 2015 roku trafiły do częstochowskiego MPK. W pożarze spłonął SOLBUS SM18 HL Hybryda. To autobus niskopodłogowy, przegubowy z napędem hybrydowym gazowo – elektrycznym. Są to bardzo awaryjne pojazdy. Najczęściej psują się superkondensatory, często też dochodzi do wycieków płynów.

Napraw powinien dokonywać producent autobusów, Lider Trading z Solca Kujawskiego. Jednak z powodu kłopotów finansowych, w jakich znalazła sie firma, producent nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rozpoczęły się konsultacje społeczne ustawy o rozwoju elektromobilności

Następny artykuł

Fundusz Rozwoju inwestuje w zakłady Cegielskiego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,