Czy hulajnoga elektryczna sprawdza się w miejskich warunkach?

Poruszanie się po zatłoczonym mieście bywa uciążliwe. Nie w każde miejsce można dojechać samochodem osobowym, a komunikacja miejska bywa zawodna i zatłoczona. W takim przypadku dobrą opcją może okazać się hulajnoga elektryczna. Sprawdziliśmy, jak wygląda poruszanie się po mieście takim środkiem transportu.

– Dzisiaj testujemy hulajnogę elektryczną typu Lime. (…) Jak się jeździ hulajnogą? Jest ona bardzo wygodna, śmiało zmieścimy na niej dwie nogi, co sprawia, że mamy poczucie, że jedziemy dosyć stabilnie. Dalej: prędkość, którą rozwija, bardzo delikatnie moderujemy za pomocą manetki. Jest to bardzo intuicyjne dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia ze skuterem czy hulajnogą elektryczną. [Jest ona odpowiednia na] krótkie dystanse między miejscami, które nie są zbyt zatłoczone, a [dzięki hulajnodze] wygodnie i szybko możemy się przemieścić – podkreśliła Joanna Maraszek, redaktorka portalu Świat OZE.

W połowie października minionego roku amerykańska firma Lime wprowadziła elektryczne hulajnogi do Wrocławia, kilka tygodni później do Warszawy, a także do Poznania. Hulajnogę można wypożyczyć za pomocą aplikacji mobilnej. Opłata początkowa wynosi 3,5 zł, a po upływie każdej kolejnej minuty do naszego rachunku doliczane jest 50 gr. Z tego względu hulajnoga świetnie sprawdzi się na krótszych dystansach.

Wśród zalet korzystania z hulajnogi można wymienić m.in. pozytywny wpływ na zdrowie – jazda na hulajnodze wymaga pracy wielu mięśni, co sprzyja spalaniu kalorii, dodatkowo korzystanie z hulajnogi w mieście redukuje stres – zwłaszcza gdy wyprzedza się samochody stojące w korku. Dodatkowo poruszanie się za pomocą tego środka transportu zmniejsza nasz ślad węglowy, co pozostaje nie bez wpływu na środowisko.

Na początku kwietnia tego roku redaktorki portalu Świat OZE przeprowadziły akcję #hulajnogachallenge, w czasie trwania której dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zalet i wad poruszania się po mieście takim środkiem transportu. Więcej na temat wyzwania #hulajnogachallenge można przeczytać tutaj:

https://swiatoze.pl/temat/hulajnogachallenge/