Czy można wypić kawę z piaskowego kubka? 

Czy zmieniające się wydmy mogą być inspiracją do stworzenia nowego funkcjonalnego materiału? Okazuje się to jak najbardziej możliwe. Na pomysł wykorzystania piasku do produkcji ekologicznych kubków wpadli projektanci z Tinkah.

Na stronie internetowej sami wystawiają sobie następującą wizytówkę: “Jesteśmy artystami, projektantami i rzemieślnikami działającymi na rzecz rozwiązań istotnych z punktu widzenia kultury”. W swoich projektach designerzy skupiają się na wykorzystaniu wielofunkcyjnych materiałów. Tym razem postawili na piasek.

Firma, która siedzibę ma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czerpie inspirację z otoczenia. Bodźcem do wykorzystania piasku do wytworzenia ekologicznych kubków do kawy były ruchome wydmy, naturalne otoczenie występujące w okolicy biura.

Jedną z motywacji było stworzenie szczelnego, funkcjonalnego i estetycznego produktu. Kolejną, jest odpowiedź na przeciwstawienie się monotonii komercyjnego designu. Co ważne, surowiec może być wykorzystany wielokrotnie, a jego utylizacja jest również bardzo prosta. By pozbyć się kubka, wystarczy zanurzyć go w wodzie, a po kilku dniach zamieni się w kupkę piasku.

Dzięki specjalnej metodzie odlewania naturalny materiał można przekształcić w produkt o ziarnistej fakturze, który nie przyniesie szkód dla środowiska, a stanie się fajnym gadżetem.

Źródło: designboom.com

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Podsumowanie programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) jest projektem, który zaczął się w lutym 2018 roku i działa pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Wśród zadań Sieci było zainstalowanie mierników zanieczyszczenia powietrza i tablic informacyjnych w szkołach oraz prowadzenie działań edukacyjnych dla dzieci, rodziców oraz społeczności lokalnych. W projekcie udział wzięło ponad 330 szkół.