Czy można wypić kawę z piaskowego kubka? 

Czy zmieniające się wydmy mogą być inspiracją do stworzenia nowego funkcjonalnego materiału? Okazuje się to jak najbardziej możliwe. Na pomysł wykorzystania piasku do produkcji ekologicznych kubków wpadli projektanci z Tinkah.

Na stronie internetowej sami wystawiają sobie następującą wizytówkę: “Jesteśmy artystami, projektantami i rzemieślnikami działającymi na rzecz rozwiązań istotnych z punktu widzenia kultury”. W swoich projektach designerzy skupiają się na wykorzystaniu wielofunkcyjnych materiałów. Tym razem postawili na piasek.

Firma, która siedzibę ma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czerpie inspirację z otoczenia. Bodźcem do wykorzystania piasku do wytworzenia ekologicznych kubków do kawy były ruchome wydmy, naturalne otoczenie występujące w okolicy biura.

Jedną z motywacji było stworzenie szczelnego, funkcjonalnego i estetycznego produktu. Kolejną, jest odpowiedź na przeciwstawienie się monotonii komercyjnego designu. Co ważne, surowiec może być wykorzystany wielokrotnie, a jego utylizacja jest również bardzo prosta. By pozbyć się kubka, wystarczy zanurzyć go w wodzie, a po kilku dniach zamieni się w kupkę piasku.

Dzięki specjalnej metodzie odlewania naturalny materiał można przekształcić w produkt o ziarnistej fakturze, który nie przyniesie szkód dla środowiska, a stanie się fajnym gadżetem.

Źródło: designboom.com

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czy Śląsk jest skazany na węgiel? W rozmowie ze ŚwiatemOZE Patryk Białas – radny Katowic

Kiedy szukasz pomysłu, w jaki sposób zorganizować centralny plac w mieście, to zapytaj mieszkańców. Uważam, że właśnie mieszkańcy są największymi ekspertami od miasta – podkreśla Patryk Białas, aktywista klimatyczny i radny Katowic, opowiadając o swojej wizji na rozwój miasta oraz klimatycznej przyszłości Śląska.