Czy Porsche zagrozi Tesli?

Premiera Porshe Taycana odbędzie się we wrześniu 2019 roku. To pierwszy elektryczny samochód tej marki. Póki co producent nie przedstawił jego specyfikacji i wyglądu, ale chętni już są.

Chcąc zarezerwować pierwszeństwo zamówienia Taycana, należy wpłacić kaucję w wysokości 10 000 zł. Firma nie ogłosiła oficjalnie liczby depozytów, ale jeden z dyrektorów Porshe – Alexander Pollich, nie ukrywa, że cieszy się z reakcji klientów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Z racji tego, że nie jest znany wygląd samochodu, specyfikacja, ani cena, kaucję można w każdej chwili odzyskać. Wiadomo jedynie, że nowy model może mieć wiele wspólnego z Mission E, prototypem zaprezentowanym w 2015 roku. Mimo że Porsche zakłada, że dostawy uprzednio zamówionych samochodów rozpoczną się w pierwszych miesiącach 2020 roku, już wysyła zainteresowanym klientom kluczyki. 

Taycan to samochód z górnej półki, który może stanowić sporą konkurencję dla modeli od Elona Muska. Sporą zaletą przemawiającą na korzyść Porsche jest rozwinięta sieć salonów i serwisów niemieckiego producenta. Porsche jest też partnerem Grupy Volkswagena, BMW, Forda i Daimlera, które w ramach projektu Ionity planują rozbudowę sieci ładowania o wysokiej mocy (do 350kW) na głównych trasach w całej Europie.

Porsche Taycan można nadal zarezerwować online na stronie Porsche