Duże zainteresowanie elektrycznym Porsche Taycan w przedsprzedaży

Porsche Taycan ma wyznaczoną premierę na 4 września tego roku, jednak zainteresowanie elektrycznym modelem jest już tak duże, że zebrano rekordową liczbę zamówień w przedsprzedaży. Oliver Blume, prezes zarządu Porsche, zauważył, że: “zazwyczaj rywalizacja pomiędzy klientami rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy pierwsze raporty z jazdy są dostępne, kiedy pojazd jest prezentowany”, ale w przypadku tego modelu jest zupełnie inaczej.

Zbliża się koniec dominacji Tesli w klasie luksusowych elektryków

Dla kupujących samochody elektryczne klasy luksusowej do niedawna istniała tylko jedna marka – Tesla. Dominacja marki w tym segmencie w Stanach Zjednoczonych wkrótce może się skończyć. Kilka miesięcy temu Jaguar przedstawił swój pierwszy model elektryczny, samochód sportowy I-Pace. W ciągu najbliższych 12 miesięcy konkurencyjne auta elektryczne będą dostępne też w ofercie Audi, Mercedesa, Porsche i Volvo.

Porsche zwiększa wykorzystanie OZE w swojej logistyce

„Rozważne wykorzystanie zasobów i zorientowana na środowisko, efektywna energetycznie działalność odgrywają istotną rolę w strategii korporacyjnej Porsche. Przejście na zieloną energię w przypadku ruchu kolejowego stanowi logiczne posunięcie i kolejny milowy krok w kierunku produkcji neutralnej pod względem emisji CO2”, powiedział Oliver Bronder, który zasiada na stanowisku wiceprezesa Porsche AG ds. logistyki i kontroli produkcji.