Porsche opublikowało wyniki testów wytrzymałościowych dla Taycan

Elektryczny samochód Porsche Taycan w wersji przedprodukcyjnej w ciągu 24 godzin pokonał dystans około 3,5 tys. km. Zespół Porsche zapewnia, że test odbył się bez zakłóceń i wymagał jednej zmiany kierowców.

Na torze Nardò we Włoszech auto Porsche Taycan w ciągu 24 godzin przejechało dystans 3425 km, osiągając maksymalną prędkość 215 km/h. – Wynik osiągnięty w Nardò potwierdza zalety technologii 800 V i jej wysoki poziom zaawansowania. Zanim Taycan zostanie wprowadzony na rynek pod koniec roku, wykonamy ponad sześć milionów kilometrów testowych na całym świecie – powiedział Stefan Weckbach, wiceprezes ds. linii produktów Taycan.

Premiera Porsche Taycan zaplanowana jest na początku września tego roku. Model jest pierwszym w pełni elektrycznym samochodem produkcyjnym marki o napięciu systemowym 800 V. W ocenie inżynierów zastosowana technologia zapewnia wysokie osiągi, skraca czas ładowania oraz zmniejsza przestrzeń zajmowaną przez okablowanie i jego masę.

Trzy nowe pojazdy elektryczne, na które warto zwrócić uwagę w 2019 roku

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Zamieszanie z awaryjnymi falownikami ABB po przejęciu biznesu?

ABB po pięciu latach produkowania falowników fotowoltaicznych ogłosiło sprzedaż działu falowników PV zatrudniającego 800 osób w 30 krajach. Nabywcą jest włoska firma Fimer S.p.A. Brytyjskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej Solar Trade Association zareagowało i wystosowało list otwarty, w którym wzywa nowego właściciela do honorowania wszystkich gwarancji.