Porsche Taycan EV – dziś oficjalna prezentacja

Na ten dzień czekało wielu miłośników Porsche  – dziś model Taycan zostanie oficjalnie zaprezentowany. O jego popularności świadczy ilość chętnych, którzy zamówili go w ofercie przedsprzedażowej. To ponad 30 tys. zamówień.

Liczba zamówień Porsche Taycan EV przekroczyła oczekiwania koncernu. Jeszcze w przedsprzedaży znaleźli się chętni na ponad 30 tys. pojazdów (stan na 31 lipca bieżącego roku).

Przedsprzedaż tylko z zaliczką

 Można oczekiwać, że zamówienia zostały złożone przez poważnych nabywców. Przedsprzedaż wiąże się bowiem z koniecznością uiszczenia opłaty 2,5 tys. euro. To nie jest jakaś oszałamiająca suma, biorąc pod uwagę cenę auta, ale na pewno jest wystarczająca, aby odstraszyć osoby nierzetelne. Co więcej kupcy zamówili auto poniekąd „w ciemno”, znając je jedynie ze zdjęć.

Taycan EV w liczbach

Elektryczny Taycan EV nie bez powodu jest pożądanym produktem na rynku – rozpędza się do setki w czasie do 3,5 sekundy. Posiada dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi o mocy 600 KM (440 kW). Na jednym, pełnym ładowaniu przejedzie ok. 500 km. W ciągu zaledwie 4 minut można naładować akumulator w stopniu pozwalającym na przebycie 100 km.

Podstawowy wariant auta ma kosztować 90 000 euro. Zapisy przedsprzedażowe są możliwe we wszystkich krajach, w których Porsche ma przedstawicielstwa. Model Taycan trafi do sprzedaży pod koniec 2019 roku.

Źródło: electrive.com