Następna generacja Porsche Macan będzie elektryczna

Rada Nadzorcza Porsche AG podjęła decyzję o produkcji następnej generacji Macan jako w pełni elektrycznej serii.

Producent samochodów napisał w oświadczeniu: To będzie pierwszy całkowicie elektryczny samochód od Porsche. Pierwsze egzemplarze zjadą z linii produkcyjnej na początku następnej dekady.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Będzie to kolejny krok Porsche w dziedzinie elektromobilności. Taycan, pierwszy samochód sportowy od Porsche napędzany elektrycznie, zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2019 r., a niedługo potem zadebiutuje model pokrewny, Taycan Cross Turismo.

– Do 2022 roku zainwestujemy ponad 6 miliardów euro w mobilność elektryczną, a do 2025 roku 50 procent wszystkich nowych samochodów Porsche może mieć elektryczny układ napędowy. Niemniej jednak, w ciągu następnych dziesięciu lat skoncentrujemy się na mieszance napędowej składającej się z jeszcze bardziej zoptymalizowanych silników benzynowych, hybrydowych modeli plug-in i czysto elektrycznych samochodów sportowych. Naszym celem jest odgrywanie pionierskiej roli w technologii, dlatego będziemy konsekwentnie dostosowywać firmę do mobilności w przyszłości – zapowiada Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

Decyzja o produkcji następnej generacji Macan została podjęta w lipcu ubiegłego roku. Inwestowanie w elektromobilność w tym zakładzie stwarza możliwość produkcji całkowicie elektrycznych pojazdów na istniejącej linii produkcyjnej w przyszłości. Podobnie jak Taycan, następna generacja Macana ma technologię 800-woltową i jest oparta na architekturze Porsche PPE (Premium Platform Electric), opracowanej we współpracy z Audi AG.