Duże zainteresowanie elektrycznym Porsche Taycan w przedsprzedaży

Porsche Taycan ma wyznaczoną premierę na 4 września tego roku, jednak zainteresowanie elektrycznym modelem jest już tak duże, że zebrano rekordową liczbę zamówień w przedsprzedaży.

Oliver Blume, prezes zarządu Porsche, zauważył, że: “zazwyczaj rywalizacja pomiędzy klientami rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy pierwsze raporty z jazdy są dostępne, kiedy pojazd jest prezentowany”, ale w przypadku tego modelu jest zupełnie inaczej. Porsche Taycan to pierwszy samochód sportowy Porsche z napędem całkowicie elektrycznym.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zbliża się koniec dominacji Tesli w klasie luksusowych elektryków

Porsche zebrało prawie tyle samo zamówień na zakup samochodów, ile planuje wyprodukować samochodów. Klienci, którzy składali zamówienia w przedsprzedaży, wpłacali kaucję w wysokości 10 000 zł, nie znając szczegółów technicznych pojazdu.

Model Porsche Taycan ma wysoko rozwinięty tryb autonomicznej jazdy oraz tryb szybkiego ładowania, który umożliwia uzupełnienie energii w akumulatorach w około 15 minut. Podstawowy wariant ma kosztować około 90 000 euro. W standardzie klient otrzymuje akumulator o pojemności 80 kWh na tylnej osi i silnik elektryczny o mocy od 240 kW do 280 kW. Najlepszy model z oferty posiada dwa silniki elektryczne o mocy 160 kW na przedniej osi i 300 kW na tylnej. Maksymalny zasięg wynosi 600 kilometrów, dzięki wysokowydajnemu silnikowi PSM o napięciu 800 V. Ładowanie samochodu dające możliwość przejechania 100 kilometrów ma zająć 4 minuty – moc ładowania będzie wynosić 250 kW.