Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy zdolność kredytowa jest potrzebna do pożyczki?

Czy zdolność kredytowa jest potrzebna do pożyczki?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki do wydania na dowolny cel? Na rynku finansowym mamy sporo możliwości otrzymania pożyczki lub kredytu. Zwykle wymagana jest jednak odpowiednia zdolność kredytowa. W szczególności banki bardzo rygorystycznie podchodzą do jej badania. Na szczęście, można też znaleźć pożyczki bez zdolności kredytowej. Jak to możliwe? Gdzie powinniśmy ich szukać?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Co to jest zdolność kredytowa?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest zdolność kredytowa. Banki i firmy pożyczkowe oczekują, że osoba ubiegająca się o nowe zobowiązanie będzie miała możliwość jego spłacenia. W tym celu badają różne aspekty życia każdego z nas. W dużej mierze na zdolność kredytową wpływ mają zarobki i średnie koszty utrzymania. Także inne zobowiązania, jakie aktualnie spłacasz, mogą rzutować na zdolność kredytowa, obniżając ją.

Możemy więc powiedzieć, że obliczając zdolność kredytową bank ocenia, jak wysoką miesięczną ratę damy radę spłacić. Jeśli więc nie mamy odpowiedniej zdolności, rozwiązaniem może być zmniejszenie pożyczonej sumy lub rozbicie jej na spłatę przez dłuższy okres. Możemy też oczywiście poprawić swoją zdolność kredytową. Jest na to kilka prostych sposobów, jak na przykład spłacenie innych pożyczek, znalezienie dodatkowego źródła dochodu lub ograniczenie kosztów utrzymania. Niektóre sposoby są dość radykalne, sporo osób decyduje się więc po prostu skorzystać z pożyczki bez zdolności kredytowej. Tam wymagania są o wiele niższe.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Jest kilka głównych czynników wpływających na zdolność kredytową:

 • wysokość zarobków
 • ich źródło (najlepiej, aby było stałe, np. umowa o pracę na czas nieokreślony)
 • staż w danej firmie, stanowisko, wykształcenie
 • koszty utrzymania (np. koszty mieszkaniowe, inne stałe opłaty)
 • liczba osób na utrzymaniu
 • suma rat spłacanych zobowiązań
 • historia kredytowa

W zależności od instytucji, od której chcemy pożyczyć pieniądze, lista ta może się nieco różnić. Najbardziej restrykcyjne w badaniu zdolności są zawsze banki. W firmach udzielających pożyczek online osoby z nieco słabszą zdolnością także mogą liczyć na akceptację wniosku. Najłatwiej będzie o to natomiast w pożyczkach bez zdolności kredytowej.

Czy są pożyczki bez zdolności kredytowej?

Tak, jak najbardziej – w wielu firmach znajdziemy dziś taką ofertę. Pożyczki bez zdolności kredytowej są dostępne również dla osób pozostających w gorszej sytuacji finansowej. Nawet ze słabą zdolnością, a czasem  po prostu bez niej, możemy liczyć na przyznanie środków. Niekiedy będzie to nieco mniejsza suma, niż wynikająca z oferty dla osób z wyższymi zarobkami i lepszą zdolnością. Musimy jednak zrozumieć, że udzielanie pożyczek osobom ze słabą historią kredytową lub bez zdolności kredytowej jest dla firmy pożyczkowej sporym ryzykiem. Może sobie je także zrekompensować poprzez wyższe oprocentowanie takiej pożyczki.

Myśląc o wzięciu pożyczki dla osób ze słabą zdolnością kredytową warto więc porównać różne oferty. Warto skorzystać z wiedzy dostępnej w serwisach o tematyce finansowej, jak https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-zdolnosci-kredytowej/. Informacje znalezione tam pomogą w szukaniu atrakcyjnej oferty. Zaoszczędzimy swoje pieniądze, a przy tym nie zmarnujemy wiele czasu na szukaniu pożyczki.

Gdzie szukać pożyczki bez zdolności kredytowej?

Część osób na własną rękę szuka pożyczek w Internecie. Oczywiście, to możliwe, jest jednak dość czasochłonne, a nawet dość trudne. Jak samodzielnie porównać ze sobą oferty kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu firm pożyczkowych? Tu z pomocą przychodzą eksperci, którzy przygotowali dla nas specjalne zestawienie.

Warto sprawdzić ranking pożyczek bez zdolności kredytowej. Znajdziesz go pod adresem https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-zdolnosci-kredytowej/. Informacje, jakie trafiają do rankingu pożyczek bez zdolności to m.in. dostępność darmowej pierwszej pożyczki, przedział dostępnych kwot, a także okres spłaty. Propozycje różnych firm są stale aktualizowane, możemy je też dodać do bezpośredniego porównania. Ważną informacją będą też z pewnością opinie dotychczasowych pożyczkodawców. Z nich dowiemy się w końcu, czy inni pożyczkobiorcy byli zadowoleni ze współpracy. Komentarze innych klientów firm pożyczkowych to dobry sposób na poznanie działania firmy w praktyce.

Dla kogo są pożyczki bez zdolności kredytowej?

Wśród pożyczek internetowych, pożyczki online bez zdolności kredytowej są kierowane do najszerszego grona odbiorców. Nawet osoby zadłużone, czy bez stałego źródła dochodów mogą liczyć na otrzymanie pożyczki. Lista warunków, które musimy spełnić jest bowiem dość krótka:

 • ukończone 18 lat
 • polskie obywatelstwo/zameldowanie na terenie RP
 • jakiekolwiek źródło dochodu
 • dostęp do polskiego konta bankowego (do wypłaty środków)
 • numer telefonu i e-mail do kontaktu
 • aktualny dowód osobisty

Na liście nie znajdziemy żadnych dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń. Wymagania firm pożyczkowych w stosunku do banków są o wiele mniejsze. Wpływa to również na czas potrzebny do analizy wniosku i wypłaty środków. Pożyczki bez zdolności kredytowej są naprawdę szybkie!

fot. główne: freepik.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.