Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Na Alasce powstaje laboratorium badawcze nad pompami ciepła. Tworzy je firma LG

Na Alasce powstaje laboratorium badawcze nad pompami ciepła. Tworzy je firma LG

Firma LG Electronics otwiera ośrodek badawczy w USA na Alasce. Zajmie się on pracą badawczo-rozwojową w dziedzinie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Nowe laboratorium działa w ramach utworzonego Konsorcjum na rzecz zaawansowanych badań nad pompami ciepła (CAHR) we współpracy LG z lokalnymi uniwersytetami.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Innowacje rozwijane w zimnym klimacie

LG będzie prowadzić ten ośrodek we współpracy z College of Engineering przy University of Alaska Anchorage (UAA) oraz z wysoko cenionym laboratorium HVAC na University of Alaska Fairbanks.

– Współpraca badawcza stanowi kamień węgielny misji UAA, zaś nasze partnerstwo z LG stanowi krok naprzód w zakresie rozwiązań klimatycznych w branży HVAC i nie tylko. UAA ma zaszczyt realizować tę współpracę z LG na rzecz innowacyjności w branży i naszych społecznościachmówi Sean Parnell, kanclerz University of Alaska Anchorage

LG UAA 02 1

W laboratorium będzie możliwość opracowywania i sprawdzania produktów w ekstremalnie niskich temperaturach. Firma zakłada, że poprzez wprowadzanie przełomowych innowacji w zakresie technologii „zimnego klimatu” uda się poprawić konkurencyjność produktów HVAC. Podniesienie wydajności grzewczej pomp ciepła użytkowanych w regionach charakteryzujących się bardzo niskimi temperaturami (na przykład na Alasce) wiąże się z wyzwaniami spowodowanymi ograniczeniem cyrkulacji czynnika chłodniczego wskutek panującego tam zimna.

Wspólnie prowadzone laboratorium usprawni gromadzenie danych operacyjnych przy niskich temperaturach, co z kolei przełoży się na szybszy postęp rozwiązań, które niezawodnie sprawdzą się w nawet najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Konsorcjum na rzecz zaawansowanych badań nad pompami ciepła

Konsorcjum (CAHR) powstało, aby rozwijać prace badawcze, doskonalić możliwości operacyjne pomp ciepła w ekstremalnych klimatach oraz podnosić długoterminową konkurencyjność rozwiązań HVAC.

Prowadzone są w nim specjalistyczne prace badawczo-rozwojowe. LG będzie prowadzić badania w dwóch dedykowanych ośrodkach: w budynku należącym do uniwersytetu na terenie kampusu w Anchorage oraz w ośrodku w Fairbanks na Alasce, który zostanie zbudowany na kształt rzeczywistego domu. Ośrodek ten będzie wyposażony w wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu klimatyzacji, wentylacji oraz pomp ciepła firmy LG, a także w rewolucyjny podgrzewacz wody z inwerterową pompą ciepła (Inverter Heat Pump Water Heater).

Firma LG wspólnie z partnerami uniwersyteckimi będzie nadzorować testy ukierunkowane na ocenę wydajności w różnych warunkach środowiskowych, takich jak śnieg, deszcz i ekstremalnie niskie temperatury, a także poprzez zastosowanie różnych zmiennych, które wcześniej nie były brane pod uwagę przy testowaniu skuteczności pomp ciepła. Zdaniem LG wyniki badań przełożą się na poprawę wydajności, jakości i niezawodności urządzeń grzewczych.

Najważniejszym celem firmy LG, związanym z utworzeniem Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad Pompami Ciepła, jest osiągnięcie globalnej pozycji lidera w branży pomp ciepła i dostarczenie klientom zróżnicowanych rozwiązań. LG podniesie branżową poprzeczkę i wyznaczy nowe granice obecnej technologii pomp ciepła poprzez tworzenie rozwiązań oferujących najwyższą wydajność bez względu na warunki środowiskowekomentuje James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Dzięki laboratorium badawczemu na Alasce firma LG ma szanse zrobić istotne postępy zarówno na północnoamerykańskim, jak i europejskim rynku rozwiązań HVAC, a co za tym idzie będzie mogła doskonalić kluczowe technologie i rozwiązania, takie jak inwertery i pompy ciepła, oraz zwiększy ogólną konkurencyjność produktów.

Źródło: LG News, fot. Canva (evenfh/Getty Images Pro; creativebird)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.