Czyste powietrze dla Małopolski dzięki gminom – współpracujemy z Wami!

Pomagamy małopolskim gminom walczyć ze smogiem. Na początku tego roku rozpoczęliśmy akcję “Weź dotację, wymień piec”, bo zależy nam na czystym powietrzu w Małopolsce. Wszystkim gminom z województwa dziękujemy za współpracę i przekazywanie najważniejszych informacji o dofinansowaniach, naborach wniosków, listach rezerwowych oraz przeprowadzanych audytach.

Jesteśmy w stałym kontakcie z małopolskimi gminami, w których aktywnie działają ekodoradcy – osoby zajmujące się dofinansowywaniem wymiany starych źródeł grzewczych na nowe, ekologiczne. Dzięki nim naszym czytelnikom oraz osobom zainteresowanym dotacjami udostępniamy najnowsze informacje. Dla nich otworzyliśmy darmową infolinię, a nasi redakcyjni konsultanci pomagają w załatwianiu wszelkich formalności związanych z dotacjami.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dofinansowanie do wymiany starych pieców to znaczna pomoc dla mieszkańców Małopolski. Efekty pracy gminnych ekodoradców są już widoczne. Na przykład w Kętach w powiecie oświęcimskim zamontowano już 95 nowych pieców, a kolejne montaże czekają na realizację po podpisaniu umowy z gminą. Podobną liczbą wymiany kotłów pochwalić może się Chełmiec w powiecie nowosądeckim, a Myślenice do końca 2018 roku zrealizują wszystkie przyjęte i pozytywnie rozpatrzone wnioski.

Mamy nadzieję, że wspólnie podjęte działania sprawią, że Małopolska zasłynie z czystego powietrza. Ekodoradcy z gmin oraz my pokazujemy, że pozyskanie dotacji na wymianę pieca może być proste. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie: swiatoze.pl/czystepowietrze/, infolinia Świata OZE: +48 123 122 806.