Nowa strefa na Kazimierzu w Krakowie. Zamiast Strefy Ograniczonego Ruchu – Strefa Czystego Transportu

Od początku stycznia (5.01.) na krakowskim Kazimierzu obowiązuje nowa strefa – Strefa Czystego Transportu. Do tej strefy będą mogli wjeżdżać jedynie kierowcy samochodów elektrycznych, na wodór czy gaz ziemny, a także mieszkańcy i przedsiębiorcy z samochodami nieekologicznymi. Kraków jest pierwszym miastem, które skorzystało z przepisów ustawy o elektromobilności na tworzenie stref czystego transportu.

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Jak wygląda spalarnia odpadów od środka? Dzień otwarty “eko”spalarni w Krakowie

Ostatnio coraz więcej mówi się o gospodarce odpadowej. Jednym z proekologicznych sposobów jest ich utylizacja termiczna. Niewiele osób wie jak wygląda cały proces. Mieszkańcy Krakowa mieli okazję ostatnio się tego dowiedzieć. 6 października odbył się dzień otwarty w krakowskim Zakładzie Termicznej Obróbki Odpadów.

Dzień otwarty w krakowskiej spalarni już 6 października!

Już w sobotę 6 października w godz. 8.00 – 16.00 mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję odwiedzić spalarnię i zobaczyć na własne oczy, jak przebiega proces przekształcania odpadów w energię. Zakład znajdujący się przy ul. Giedroycia 23 w dzielnicy XVIII Nowa Huta oprócz zwiedzania przygotował liczne atrakcje dla uczestników w różnym wieku. Ekospalarnia zadbała o bezpłatny transport do i z wydarzenia. Autobusy będą odjeżdżały z Placu Centralnego co pół godziny.