Co dalej z hulajnogami w Krakowie? Jacek Majchrowski interweniuje

Majchrowski zapowiedział, że spotka się z przedstawicielami pięciu firm, które oferują na terenie miasta wynajem hulajnóg elektrycznych. Zwrócił się także z prośbą do służb, które zbierają porzucone urządzenia, aby deponowały je w biurze rzeczy znalezionych, gdzie właściciele mogą je odbierać. – Najważniejszą rzeczą jest doprowadzenie do tego, aby nowy Sejm sprokurował ustawę dotyczącą tego problemu – dodaje prezydent. Zapowiedział także, że przedstawi posłom z Małopolski propozycje konkretnych zapisów prawnych.

Znika Strefa Czystego Transportu w Krakowie

22 września z krakowskiego Kazimierza zniknęły znaki informujące o Strefie Czystego Transportu. Od 5 stycznia po historycznych ulicach tej dzielnicy mogły poruszać się wyłącznie pojazdy elektryczne, hybrydowe oraz na gaz CNG. Zakaz nie dotyczył mieszkańców, przedsiębiorców, służb ani taksówkarzy.

Kraków chce zazieleniać dachy

Krakowscy włodarze opracowali wstępny projekt wytycznych do tworzenia zielonych dachów, czyli pokrytych intensywną zielenią – trawami, krzewami, a nawet drzewkami. Gotowe już są założenia do wydawania decyzji o warunkach zabudowy i planach miejscowych.

Krakowscy uczniowie otrzymali ekologiczną wyprawkę

Krakowscy pierwszoklasiści otrzymali od Urzędu Miasta nietypową niespodziankę – ekologiczną wyprawkę. Specjalny bidon, worek na buty, strój sportowy oraz publikację „Moja szkolna supermisja” trafiły do 8 tys. uczniów szkół samorządowych. To nowy pomysł krakowskiego magistratu na krzewienie proekologicznych postaw wśród najmłodszych obywateli.