Czystsze powietrze w Częstochowie

Fiński Fortum zainwestuje w Częstochowie aż 50 milionów złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na modernizację systemu spalinowego elektrociepłowni.

Fortum zamierza w ramach inwestycji w częstochowską elektrociepłownię wybudować instalację odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin, pochodzących z kotłów szczytowych, jakie znajdują się w tej elektrociepłowni.

Elektrociepłownia ta produkuje ponad 86% całej energii cieplnej, jaką zużywa miasto. Oddana została do użytku siedem lat temu. Mimo niewielkiego wieku systemu, Fortum zdecydował się na modernizację układu spalinowego, co ma pozwolić nie tylko na zwiększenie efektywności produkcji, ale także poprawić jakość powietrza w Częstochowie.

– Nowe instalacje pozwolą nam na wykonanie kolejnego kroku w stronę poprawy jakości powietrza w regionie. Inwestycja pozwoli na dodatkowe zmniejszenie emisji i przyniesie pozytywny efekt środowiskowy. Dzięki temu nasze źródła energii będą również spełniać zaostrzone standardy unijne znacznie wcześniej niż jest to wymagane – skomentował dyrektor ds. energetyki cieplnej w grupie Fortum, Piotr Górnik.

Grupa Fortum w przyszłym roku będzie świętować swoje 20 urodziny. Firma pochodzi z Finlandii – jej siedziba znajduje się w Espoo, na południe od Helsinek – to działa w całej Skandynawii, krajach nadbałtyckich, w Polsce, Indiach oraz Rosji. Grupa zatrudnia na całym świecie dziewięć tysięcy osób. Fortum bardzo dba o środowisko naturalne, dlatego też 64% energii elektrycznej wytwarzanej przez spółkę pochodzi z systemów nie emitujących dwutlenku węgla.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Superniskie ceny na aukcjach OZE w Meksyku

Następny artykuł

Skąd się bierze wiatr w sklepie?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,