Dacia wprowadzi na rynek wersje EV?

Rumuński producent samochodów Dacia, należący do grupy koncernów Renault-Nissan-Mitsubishi, na dobre zadomowił się na rynku producentów samochodów z konwencjonalnym napędem.

Coraz więcej pojazdów rumuńskiej marki porusza się po europejskich drogach. W zeszłym roku sprzedano ich bowiem prawie 600 tysięcy, a wynik ten w najbliższych latach łatwo może się poprawić dzięki kolejnym innowacjom i szeroką ofertą dla osób o mniej zasobnych portfelach. Czy fani rumuńskiego producenta mogą liczyć na wersje elektryczne?

Fotowoltaika od Columbus Energy

Spekulacje boleśnie przerwał szef marki Dacia Christophe Kugler, który poinformował, że rumuński producent rozpocznie sprzedaż samochodów elektrycznych, gdy tylko zwiększy się ich popularność wśród nabywców. Oznaczać to może, że w najbliższych latach wielbiciele marki nie doczekają się elektrycznych nowości od Dacii, mimo że mogłaby ona korzystać z doświadczenia firm, które są jej właścicielami.

Kugler wyraził przekonanie, że rumuński producent będzie w stanie odpowiednio zareagować na rozwój sytuacji na rynku EV. W ten sposób zostawił otwartą furtkę dla zmiany decyzji oraz koncepcji w przyszłości.

„Bycie częścią dużej grupy przemysłowej daje nam możliwość szybkiego działania, ponieważ technologia, której będziemy potrzebować, została już opracowana. W razie konieczności możemy zmodyfikować nasze plany nawet z dwunastomiesięcznym wyprzedzeniem”.