ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Deutsche Telekom inwestuje w infrastrukturę ładującą samochody

Niemiecki operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom ogłosił przed kilkoma dniami swoje plany na najbliższą przyszłość. Przewidują one zamianę 12 tys. skrzynek telekomunikacyjnych w terminale ładujące samochody elektryczne.

Zrealizowanie zamierzeń ma się przyczynić do podwojenia krajowej infrastruktury ładującej. Obecnie na terenie Niemiec znajduje się prawie 11 tys. publicznych punktów ładujących samochody. W najbliższej przyszłości liczba ta ulegnie gwałtownemu zwiększeniu.

Deutsche Telekom zamierza skupić się na uruchamianiu ładowarek o mocy do 22 kW, które umożliwią naładowanie samochodu w czasie nie dłuższym niż 4 godziny. Spora ich część, bo około 500, będzie w stanie naładować pojazd w mniej niż 30 minut.

Informacje płynące z biura prasowego Deutsche Telekom wskazują ponadto na to, że pierwsze prace nad modyfikacją skrzynek elektrycznych rozpoczną się jeszcze w tym roku. Cała akcja ma się zakończyć do 2020 roku.

Te plany są podobne do tych zrealizowanych z sukcesem na terenie Austrii przez firmę Telekom Austria, która przekształciła kabiny telefoniczne w stacje ładujące samochody.

Źródło: Electrek


Poprzedni artykuł

Energetyka na celowniku rosyjskich hakerów

Następny artykuł

Odyn i Thor pomogą w zredukowaniu emisji pyłów

Najnowsze

Dodaj komentarzTagi: , ,